Młodziczki

Ala i Paulina obroniły mistrzostwo województwa młodziczek!

W miniony weekend na piaszczystych boiskach łaskiego kąpieliska rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w siatkówce plażowej w kategorii młodziczek. W zawodach wzięło udział 26 par, w tym aż 7 duetów reprezentujących Łaskovię.

Zawody, podobnie jak ubiegłotygodniowa rywalizacja kadetek zostały podzielone na 2 etapy. Pierwszego dnia mecze rozgrywane były na 3 boiskach w formie 1 seta do 21 punktów, a rywalizacja toczyła się aż do wyłonienia półfinalistek. W niedzielę 4 najlepsze zespoły, które jednocześnie zakwalifikowały się do półfinałów Mistrzostw Polski rywalizowały o medale.

Turniej rozgrywany był przy pięknej słonecznej pogodzie, w obecności tłumnie zgromadzonych mieszkańców Łasku, którzy korzystając z aury zdecydowali się na wypoczynek nad zalewem “Zajączek”. Warunki do gry były bardzo ciężkie, mecze rozgrywane były w ponad 30-stopniowym upale, ale dzielnym siatkarkom z pomocą ruszyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łasku, którzy tuż po godzinie 12:00 schłodzili uczestniczki, polewając boiska wodą.

Ostatecznie w najlepszej czwórce bez porażki zameldowały się duety reprezentujące łódzkie: ŁKS Siatkówka Żeńska – Natalia Dróżdż i Eliza Kapela oraz MUKS ABiS SP64 – Maja Gala i Aleksandra Bednarek.

Zacięta walka o awans do czwórki trwała z prawej strony turniejowej drabinki. Tam, po porażce w drugiej rundzie z parą Dróżdż/Kapela znalazły się m.in. Olga Łukaszewska i Hania Zwolińska z Łaskovii. Dziewczęta nie złożyły jednak broni i wygrały 4 kolejne spotkania, ostatecznie mierząc się w walce o awans do półfinału z rozstawionymi z jedynką klubowymi koleżankami: Alicją Jaryszek i Pauliną Olszacką (które w trzeciej rundzie także musiały uznać wyższość pary Dróżdż/Kapela). W bratobójczym pojedynku lepsze okazały się Ala i Paulina, a Olga i Hania zakończyły zawody na bardzo dobrym 5. miejscu.

Stawkę półfinalistek uzupełniły Oliwia Ciechulska i Natalia Hankiewicz z UKS Volley 34 Łódź.

Z dobrej strony zaprezentowały się też w sobotę pozostałe duety reprezentujące Łaskovię. Weronika Buczkowska i Nadia Miksa wygrały 3 spotkania, a 2 zwycięstwa odniosły Maja Rozkal, która debiutowała w tym roku na plaży oraz Ida Buczkowska. Obie pary zakończyły rywalizację na 9. pozycji.

W turnieju wzięły także udział 3 pary, które w tym roku reprezentowały Łaskovię w rozgrywkach minisiatkówki, a więc młodsze o 2 i 3 lata od większości rywalek. Dla Ani Martynowskiej i Julii Majdy, Martyny Bulzackiej i Hani Puchały oraz Martyny Michalak i Karoliny Kulczyńskiej było to jedno z pierwszych plażowych przetarć. Dziewczęta zyskały bezcenne doświadczenie i co prawda nie wygrały żadnego meczu, ale jak zawsze zostawiły całe serce na boisku.

W niedzielę 4 najlepsze duety stoczyły walkę o medale. W pierwszym półfinale duet Dróżdż/Kapela z ŁKS-u zwyciężył po tie-breaku z parą Volley 34 Ciechulska/Hankiewicz. W drugim meczu półfinałowym zmierzyły się ubiegłoroczne mistrzynie województwa, para Jaryszek/Olszacka z Łaskovii oraz dwójka łódzkiego ABiS-u SP 64 Gala/Bednarek. Mecz lepiej rozpoczęły łaskowianki, które szybko wyszły na prowadzenie 6:1. Łodzianki nie składały jednak broni i w pewnym momencie doprowadziły do remisu 14:14. Gra była dość nierówna i szarpana, ale ostatecznie to gospodynie lepiej wytrzymały końcówkę i po wygranej 21:17 wyszły na prowadzenie w całym spotkaniu. W drugim secie Ala i Paulina zagrały już dużo lepiej i pewnie wygrały 21:7, dzięki czemu awansowały do finału.

W meczu o trzecie miejsce w dwóch setach zwyciężyły siatkarki Volley 34 Łódź, choć w drugiej partii dziewczęta z ABiS-u były bardzo bliskie doprowadzenia do tie-breaka.

Dość jednostronny przebieg miał mecz finałowy, który był jednocześnie rewanżem za sobotnie spotkanie trzeciej rundy, w którym para Dróżdż/Kapela wygrała z duetem Jaryszek/Olszacka 21:19. Spotkanie o złoto bardzo dobrze otworzyły łaskowianki, które wyszły na prowadzenie 8:2, jednak seria zagrywek Natalii Dróżdż sprawiła, że po chwili to łodzianki przejęły inicjatywę (9:8 dla ŁKS). Dalsza część meczu przebiegała już jednak pod dyktando gospodyń, które zwyciężyły 21:14 w secie pierwszym i 21:9 w partii drugiej i obroniły zdobyty w zeszłym roku tytuł mistrzyń województwa młodziczek.

Cztery najlepsze pary już od soboty będą walczyć w Starym Sączu w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski, w którym zagrają także pary z województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Zakończyliśmy tegoroczne rozgrywki młodzieżowe w siatkówce plażowej na łaskim kąpielisku, ale to nie koniec plażowych emocji w tym roku w Łasku. Już 30 czerwca rusza kolejna, piąta już odsłona Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej. Wkrótce na stronie plazowka.laskovia.pl zamieszczone zostaną szczegółowe informacje na temat poszczególnych turniejów, już dziś serdecznie zapraszamy wszystkie siatkarki i siatkarzy do udziału.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO MŁODZICZEK – KLASYFIKACJA ZESPOŁÓW:

1. Alicja Jaryszek, Paulina Olszacka – ŁMLKS Łaskovia Łask
2. Natalia Dróżdż, Eliza Kapela – ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź
3. Oliwia Ciechulska, Natalia Hankiewicz – UKS Volley 34 Łódź
4. Maja Gala, Aleksandra Bednarek – MUKS ABiS SP 64 Łódź

5-6. Olga Łukaszewska, Hanna Zwolińska – Łaskovia
9-12. Weronika Buczkowska, Nadia Miksa – Łaskovia
9-12. Maja Rozkal, Ida Buczkowska – Łaskovia
17-24. Martyna Bulzacka, Hanna Puchała – Łaskovia
17-24. Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska – Łaskovia
25-26. Julia Majda, Anna Martynowska – Łaskovia

Na górę