Młodziczki

Ala i Paulina na 9. miejscu w Polsce!

W dniach 28-29 lipca w Bielawie koło Konstancina-Jeziornej pod Warszawą odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kategorii młodziczek. W gronie 16 najlepszych zespołów w kraju wyłonionych w ramach kwalifikacji wojewódzkich, a następnie ogólnopolskich półfinałów (łącznie do rywalizacji przystąpiło kilkaset duetów) znalazły się łaskowianki: Alicja Jaryszek i Paulina Olszacka.

Mecze turnieju finałowego toczone były w bardzo ciężkich warunkach, gdyż przez cały czas na rozgrzanym piasku zawodniczkom towarzyszył ponad 30-stopniowy upał. Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany, a większość spotkań turnieju finałowego rozstrzygana była w tie-brekach, czego najlepszym dowodem są nasze siatkarki, które wszystkie swoje starcia kończyły w trzech setach i w każdej z decydujących partii różnica między zespołami wynosiła zaledwie 2 punkty.

W swoim pierwszym meczu Ala i Pati zmierzyły się z duetem reprezentującym SPS Zbąszynek: Kalina Pylińska/Hanna Dul. Spotkanie zakończyło się wygraną rywalek z województwa lubuskiego 2:1 (21:19, 19:21, 15:13). Po tym meczu łaskowianki spadły na prawą stronę turniejowej drabinki i rozpoczęły walkę o pozostanie w turnieju.

W kolejnym starciu dziewczęta stanęły naprzeciw siatkarek GLKS Nadarzyn: Kingi Wrońskiej i Julii Brzeczkowskiej. Pierwsza partia zakończyła się wygraną zespołu z Nadarzyna 21:18, w drugiej natomiast 21:15 triumfowały łaskowianki doprowadzając do remisu w całym spotkaniu. Decydującą odsłonę lepiej rozpoczął zespół z Mazowsza, który prowadził aż… 11:3. Ala i Paulina nie poddały się, odrobiły straty i po dramatycznej końcówce zwyciężyły 16:14.

W meczu decydującym o awansie do najlepszej ósemki zawodów nasze siatkarki spotkały zespół Salosu Cortile Kielce: Aleksandra Kaleta/Maja Kędzior, z którym wcześniej zwyciężyły w trakcie turnieju półfinałowego. Starcie było bardzo emocjonujące. Po pierwszej partii wygranej przez Łaskovię 21:18 w drugiej to kielczanki okazały się lepsze (21:16) i o zwycięstwie ponownie zadecydować miał 3 set. Tam Ala i Paulina prowadziły już 14:11, miały kilka piłek meczowych, ale to rywalki zachowały więcej zimnej krwi w końcówce i ostatecznie zwyciężyły 21:19.

Ostatecznie Alicja Jaryszek i Paulina Olszacka zakończyły zmagania na dziewiątym miejscu, co jest bardzo dużym sukcesem, biorąc pod uwagę, że w kategorii młodziczek rywalizować będą jeszcze w przyszłym roku.

Brawo dziewczęta!

Tytuł mistrzowski powędrował do duetu Ateny Warszawa: Martyna Leoniak/Martyna Terlikowska, który w finale zwyciężył parę MKS MOS Wieliczka Klaudia Łyduch/Maja Salawa. Brąz zdobyły Michalina Rakowska i Karina Szymaniak z Olimpu Września, które w starciu o trzecie miejsce pokonały dziewczęta z SPS-u Zbąszynek: Kalinę Pylińską i Hannę Dul.

Na górę