Juniorki

Zespoły młodzieżowe Łaskovii zainaugurowały rozgrywki

W miniony weekend swoje ligowe zmagania rozpoczęły nasze młodziczki, które wzięły udział w turnieju eliminacyjnym ligi wojewódzkiej, rozegranym w Łasku, gdzie zajęły czwarte miejsce. Zespół juniorek rozgrywki zainaugurował wyjazdowym meczem z Budowlanymi w Łodzi, natomiast wczoraj zmierzył się we własnej hali z zespołem MUKS ABIS SP 64 Łódź.

W rozegranym w ubiegłą sobotę turnieju eliminacyjnym młodziczek zmierzyło się 5 zespołów. Oprócz Łaskovii w turnieju zagrały: UMKS Tuszyn, ŁKS II Łódź, UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola oraz MUKS ABIS SP 64 Budowlani Łódź. Nasze siatkarki odniosły jedno zwycięstwo wygrywając 2:0 z UMKS-em Tuszyn oraz doznały trzech porażek, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. W turnieju zwyciężył MUKS ABIS SP 64 Budowlani, drugie miejsce zajął ŁKS II, a trzecie UKS AS Zduńska Wola.

Barwy Łaskovii reprezentowały: Kaja Sobolewska, Weronika Bednarek, Klaudia Włodarczyk, Maja Szymańska, Kamila Rozwalak, Julia Mosińska i Natalia Ludwisiak.

Czwarte miejsce w turnieju eliminacyjnym sprawiło, że nasze siatkarki trafiły do grupy D rozgrywek wojewódzkich i w kolejnym turnieju, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 października zmierzą się z Asikiem Domaniewice, Stalą Głowno oraz Siatkarzem II Wieluń.

Wyniki turnieju eliminacyjnego ligi wojewódzkiej młodziczek:

UMKS Tuszyn – ŁKS II Łódź 0:2 (6:25, 8:25)
UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola – MUKS ABIS SP 64 Budowlani Łódź 0:2 (13:25, 14:25)
ŁKS II – AS Zduńska Wola 2:0 (25:6, 25:14)
ŁMLKS Łaskovia – UMKS Tuszyn 2:0 (25:15, 25:13)
Łaskovia – AS Zduńska Wola 0:2 (23:25, 18:25)
ABIS SP 64 Budowlani – ŁKS II 2:0 (25:18, 25:12)
Łaskovia – ABIS SP 64 Budowlani 0:2 (9:25, 8:25)
UMKS Tuszyn – AS Zduńska Wola 0:2 (19:25, 10:25)
ŁKS II – Łaskovia 2:0 (25:8, 25:10)
ABIS SP 64 Budowlani – UMKS Tuszyn 2:0 (25:6, 25:6)


Od dwóch porażek rozpoczęły rozgrywki nasze juniorki, które trafiły do grupy pierwszej ligi wojewódzkiej. Pierwszymi rywalkami naszych siatkarek był zespół Budowlanych Łódź, mający w swoim składzie kilka medalistek zeszłorocznych finałów Mistrzostw Polski Juniorek. Dużo bardziej doświadczone łodzianki pewnie zwyciężyły 3:0.

Znacznie lepiej nasze siatkarki zaprezentowały się w minioną niedzielę, kiedy to zmierzyły się we własnej hali z MUKS-em ABIS SP 64 Łódź. Mimo że łodzianki prowadziły przez znaczną część pierwszej partii, łaskowianki w końcówce odrobił straty i zwyciężyły 25:23. Drugi set przez dłuższy czas również toczył się przy prowadzeniu i dobrej grze Łaskovii. Niestety, tym razem końcówka należała do ABIS-u, który zwyciężył 23:25. Dwa kolejne sety nie były już tak wyrównane, zespół gości zwyciężył w nich 18:25 i 19:25 a w całym spotkaniu 1:3.

W kolejnym meczu nasze siatkarki zmierzą się w Ozorkowie z tamtejszym UKS-em. Spotkanie to odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 października. Pozostałymi rywalkami naszych juniorek w lidze wojewódzkiej są Włókniarz Zgierz i Siatkarz Wieluń.

Zespół juniorek Łaskovii w inauguracyjnych meczach ligi wojewódzkiej wystąpił w składzie: Julia Wojtaszek, Paulina Przerywacz, Marika Grzesiak, Zuzanna Pokorska, Magdalena Ludwisiak, Agata Ciok, Kinga Markiewicz, Julia Mosińska oraz Natalia Hajdukiewicz. Część dziewcząt ma już za sobą debiut w zespole seniorek, miejmy nadzieję, że doświadczenie zdobyte na boisku ze starszymi koleżankami zaprocentuje również w rozgrywkach młodzieżowych.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę