Minisiatkówka

Wielki finał czwórek już w sobotę w Łasku!

W minioną sobotę nasze czwórki wystąpiły w turnieju półfinałowym wojewódzkich rozgrywek minisiatkówki Kinder + Sport, który odbył się w Wieluniu. Nasze siatkarki z rocznika 2004 podzielone zostały na dwie drużyny, które rywalizowały w dwóch osobnych grupach.

Bardzo dobry wynik z ligi wojewódzkiej powtórzyła Łaskovia I w składzie: Ala Jaryszek, Paulina Olszacka, Olga Łukaszewska i Nadia Miksa. Dziewczęta po raz kolejny zwyciężyły we wszystkich swoich meczach i zgodnie z planem zapewniły sobie awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę w Łasku. Łaskowianki pewnie pokonały w dwóch pierwszych spotkaniach UMLKS Radomsko 2:0 (15:2, 15:1) i Libero Pajęczno 2:0 (15:3, 15:8). Nieco więcej problemów nasze siatkarki miały w ostatnim grupowym starciu, w którym zmierzyły się z UKS AS Zduńska Wola. Masa prostych błędów i niedokładności, bojaźliwa gra w ataku oraz kłopoty w przyjęciu w secie pierwszym, przy dobrej grze zduńskowolanek sprawiły, że to rywalki wyszły na prowadzenie 1:0 po wygranej 15:12. Po solidnej burze od trenera gra łaskowianek uległa poprawie i w dwóch kolejnych odsłonach dziewczęta odniosły przekonujące zwycięstwa do 5 i do 4 i zapewniły sobie wygraną w swojej grupie półfinałowej.

Turniej półfinałowy Kinder + Sport – “4” dziewcząt – grupa D

Łaskovia I Łask – UMLKS Radomsko 2:0 (15:2, 15:1)
Łaskovia I Łask – Libero Pajęczno 2:0 (15:3, 15:8)
AS Zduńska Wola – Łaskovia I Łask 1:2 (15:12, 5:15, 4:11)

Tabela grupy D

1. Łaskovia I Łask – 6 pkt
2. AS Zduńska Wola – 4 pkt – sety 4:4
3. Libero Pajęczno – 4 pkt – sety 3:5
4. UMLKS Radomsko – 4 pkt – sety 2:5

Swoje kolejne siatkarskie doświadczenia zebrała Łaskovia II, czyli: Nadia Piechota, Kalina Pach, Ida Buczkowska i Magdalena Mertuszka, które zmierzyły się z Siatkarzem I i II Wieluń oraz Koroną Bełchatów. Nasze siatkarki co prawda przegrały swoje trzy mecze 0:2, jednak należy pamiętać, że był to dla nich jeden z pierwszch turniejów, podczas których mogły spędzić na boisku całe spotkania i wszystko co najlepsze dopiero przed nimi.

Turniej półfinałowy Kinder + Sport – “4” dziewcząt – grupa E

Siatkarz I Wieluń – Łaskovia II Łask 2:0 (15:2, 15:6)
Łaskovia II Łask – Korona Bełchatów 0:2 (6:15, 6:15)
Siatkarz II Wieluń – Łaskovia II Łask 2:0 (15:2, 15:4)

Tabela grupy E

1. Siatkarz I Wieluń – 6 pkt
2. Siatkarz II Wieluń – 5 pkt
3. Korona Bełchatów – 4 pkt
4. Łaskovia II Łask – 3 pkt

Mała tabela zespołów z drugich miejsc
(do fiału awansował zespół z większą ilością punktów)

1. Siatkarz II Wieluń – 5 pkt
2. AS Zduńska Wola – 4 pkt

Już w najbliższą sobotę 8 najlepszych zespołów rozgrywek zagra w wielkim turnieju finałowym, którego stawką oprócz medali mistrzostw województwa będzie również awans do finału ogólnopolskiego, który uzyskają 2 najlepsze ekipy. Znamy już wszystkich finalistów, wśród których znalazły się drużyny Lidera Konstantynów Łódzki i Dziewiątki Łódź (dwa pierwsze miejsce w lidze minisiatkówki województwa łódzkiego) oraz po trzy najlepsze zespoły turniejów półfinałowych: ŁKS Łódź, MKS 16 Łódź i Volley 34 Łódź z półfinału północno-wschodniego, a także Siatkarz I i II Wieluń oraz Łaskovia Łask z półfinału południowego.

Wielki finał już w najbliższą w sobotę w Łasku. Serdecznie zapraszamy do hali Gimnazjum nr 2, gdzie będzie można oglądać i dopingować czołowe zespoły województwa łódzkiego w roczniku 2004. Oczywiście zachęcamy do trzymania kciuków za łaskowianki. Początek turnieju o godz. 10:00.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę