II liga

Volley Płock, Radomka Radom i WTS Włocławek rywalkami Łaskovii

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej przekazał do Prezydium PZPS propozycje dotyczące ilości zespołów w I i II lidze kobiet i mężczyzn oraz podziału na grupy w II lidze kobiet i mężczyzn, a także terminów rozpoczęcia sezonu dla poszczególnych lig oraz Pucharu Polski.

Zgodnie z przedstawioną propozycją nasze siatkarki ponownie zagrają w grupie III drugiej ligi. W naszej grupie mają zajść trzy zmiany. Z zeszłorocznych rywalek Łaskovii nie zobaczymy w drugoligowych rozgrywkach NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki, który zagra w pierwszej lidze. Nowodworzanki co prawda zajęły trzecią pozycję w turnieju finałowym o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, ale z uwagi na fakt, że dwa zespoły z pierwszej ligi uzyskały promocję do Orlenligi, podopieczne Bartosza Kujawskiego zajęły jedno z wolnych miejsc. Drugoligowe szeregi opuściły siatkarki GLKS-u Nadarzyn, które w ubiegłym sezonie zajęły ostatnie miejsce w grupie III. Do rozgrywek nie zgłosił się też zespół rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego (8. miejsce w sezonie 2015/2016).

Do grupy III mają zostać dokooptowane następujące drużyny: WTS Włocławek, Radomka Radom i Volley Płock, naszą drużynę czeka więc kolejny daleki mecz wyjazdowy. Zespół z Włocławka zajął w ubiegłym sezonie 4. miejsce w grupie I, natomiast ekipy z Mazowsza są beniaminkami rozgrywek. Oprócz trzech nowych zespołów łaskowianki zmierzą się również z “dobrymi znajomymi” z ubiegłego sezonu: stołecznymi: Spartą, Mazovią i AZS-em AWF-UKSW, BAS-em Białystok, AZS-em UMCS Lublin oraz Siódemką Siedlce.

Rozgrywki mają ruszyć 24 września.

Posiedzenie Prezydium Zarządu PZPS, na którym rozpatrzone zostaną wspomniane propozycje, odbędzie się 28 lipca 2016 r.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę