II liga

Udany weekend młodziczek, porażki seniorek i juniorek

Ostatni weekend dla naszych zespołów zaczął się bardzo dobrze. Młodziczki zajęły pierwsze miejsce na turnieju w Ozorkowie i awansowały do grupy B. Niestety dotkliwej porażki 0:3 doznały w wyjazdowym meczu w Nowym Dworze Mazowieckim seniorki. W niedzielę swój mecz przegrały również juniorki.

Zespół młodziczek (na zdjęciu) udał się na turniej grupy C rozgrywek wojewódzkich do Ozorkowa. Dla naszych siatkarek był to debiut na tym poziomie, więc nie były faworytkami sobotnich zawodów. Łaskowianki zmierzyły się kolejno z Siatkarzem Wieluń, UKS-em Ozorków i Juvenią Rawa Mazowiecka.

Mecz z drużyną z Wielunia Łaskovia rozpoczęła od wygranej 25:19 w pierwszej partii. W secie drugim to wielunianki prowadziły przez większą część seta, jednak nasz zespół w końcówce doprowadził do remisu i zwyciężył 27:25 i 2:0 w całym spotkaniu.

Drugie starcie z gospodyniami zawodów lepiej rozpoczął UKS Ozorków. Podopieczne Małgorzaty Kuropatwy prowadziły w premierowej odsłonie już 20:16, jednak podobnie jak w drugim secie meczu z Wieluniem nasze zawodniczki odrobiły straty i zwyciężyły 25:23. W kolejnej partii łaskowianki okazały się już zdecydowanie lepsze wygrywając 25:14 i odnosząc drugie zwycięstwo w turnieju.

Dwie wygrane bez straty seta i wyniki pozostałych turniejowych meczów sprawiły, że po dwóch kolejkach spotkań nasze siatkarki były już pewne pierwszego miejsca i awansu do grupy B. W trzecim meczu z Juvenią Rawa Mazowiecka to przeciwniczki okazały się lepsze. Co prawda po gładkim zwycięstwie Juvenii w pierwszej partii w drugiej odsłonie Łaskovia prowadziła 24:20 i miała w górze kilka piłek setowych, ale to zespół z Rawy Mazowieckiej zwyciężył 30:28 i 2:0 w całym meczu. Dzięki tej wygranej Juvenia, zajęła trzecie miejsce i utrzymała się w grupie C. Drugą pozycję po zwycięstwach 2:1 z Juvenią i Siatkarzem zajął UKS Ozorków, a ostatnie czwarte miejsce skutkujące spadkiem do grupy D zajęły wielunianki.

Kolejny turniej rozgrywek wojewódzkich młodziczek zostanie rozegrany za dwa tygodnie.

Turniej młodziczek w Ozorkowie – grupa C

ŁMLKS Łaskovia Łask – Siatkarz Wieluń 2:0
UKS Ozorków – Juvenia Rawa Mazowiecka 2:1
Łaskovia – Ozorków 2:0
Siatkarz – Juvenia 2:1
Łaskovia – Juvenia 0:2
Siatkarz – Ozorków 1:2

Kolejność turnieju

1. ŁMLKS Łaskovia – 5 pkt – sety 4:2 – awans do grupy B
2. UKS Ozorków – 5 pkt – sety 4:4
3. Juvenia Rawa Mazowiecka – 4 pkt – sety 4:4
4. Siatkarz Wieluń – 4 pkt – sety 3:5 – spadek do grupy D

Skład Łaskovii: Klaudia Włodarczyk, Julia Mosińska, Natalia Hajdukiewicz, Maja Szymańska, Kaja Sobolewska, Natalia Ludwisiak, Weronika Bednarek

Niestety, dotkliwej porażki w wyjazdowym meczu z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki doznały nasze seniorki. Łaskowianki po ubiegłotygodniowej wygranej z Mazovią Warszawa chciały nawiązać walkę w starciu z wyżej notowanym przeciwnikiem, choć na Mazowsze udały się osłabione brakiem kontuzjowanej Karoliny Makaruk i wciąż nieobecnej Agnieszki Chojnackiej. Niestety NOSiR udzielił Łaskovii solidnej lekcji siatkówki grając praktycznie bezbłędnie przez cały mecz i wygrywając w trzech krótkich setach.

Podopieczne Bogdana Lipowskiego pozostały na ósmym miejscu w tabeli i już w najbliższą sobotę zakończą pierwszą rundę bardzo ważnym meczem we własnej hali z BAS-em Białystok. Początek meczu w hali przy ul. Berlinga o godz. 18:00.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – ŁMLKS Łaskovia 3:0
(25:9, 25:9, 25:7)

Skład Łaskovii: Natalia Karbowska, Paulina Czubak (4 pkt), Aleksandra Mielczarek-Błońska (3), Joanna Gruszka, Maja Lipowska (4), Agnieszka Gonerska (1), Aleksandra Pizon (libero) oraz Marta Raźniewska (3), Zuzanna Pokorska (1), Paulina Przerywacz

Wyniki pozostałych meczów 8. kolejki:

BAS Białystok – AZS UMCS Lublin 3:0 (25:18, 25:19, 25:23)
ESPES Sparta Warszawa – UKS Ósemka Siedlce 3:0 (25:20, 25:18, 25:15)
AZS AWF UKSW Warszawa – ŁKS II SAN MG13 Łódź 3:0 (25:20, 25:14, 25:18)
Bluesoft Mazovia Warszawa – GLKS Nadarzyn 3:0 (28:26, 25:20, 25:16)

W niedzielę swój ligowy mecz rozegrały również nasze juniorki. Łaskowianki podejmowały we własnej hali lidera grupy A, Budowlanych Łódź, który w tym sezonie nie zaznał jeszcze smaku porażki. Łodzianki, są brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski Juniorek sprzed roku i występują jednocześnie w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet, a w swoim składzie mają zawodniczki znajdujące się w kadrze zespołu seniorek, grającego w Orlenlidze.

Mecz zakończył się zgodnie z przewidywaniami zwycięstwem Budowlanych 3:0, jednak łaskowianki zaprezentowały się z dobrej strony i momentami toczyły wyrównaną walkę z faworyzowanym przeciwnikiem, zwłaszcza w trzeciej partii gdzie łodziankom dopiero przy stanie 18:18 udało się odskoczyć na kilka punktów i zwyciężyć 25:20.

ŁMLKS Łaskovia – Budowlani Łódź 0:3

Skład Łaskovii: Julia Wojtaszek, Zuzanna Pokorska, Magdalena Ludwisiak, Paulina Przerywacz, Marika Grzesiak, Agata Ciok, Kinga Markiewicz (libero)

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na górę