Minisiatkówka

Udane rozpoczęcie rozgrywek Kinder+Sport

W hali powiatowej dawnego Elektryka zainaugurowaliśmy etap wojewódzki rozgrywek Kinder+Sport w kategorii dwójek, trójek i czwórek.

Świetnie w sobotnich eliminacjach spisały się nasze TRÓJKI (rocznik 2007), które po lidze mini przeszły małą rewolucję w składach. Pierwsze dwa zespoły pewnie wygrały swoje grupy i awansowały do półfinałów.

Łaskovia I w składzie: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała i Ania Martynowska oddała rywalkom tylko 12 małych punktów w 4 setach, a bez straty seta zakończyły rywalizację także dziewczęta z Łaskovii II: Maja Felczerek, Amelia Piotrowicz, Zuzia Młynarczyk, Kiara Palinceusz i Lena Michalska.

Oba zespoły zagrają w turnieju półfinałowym, który również zostanie rozegrany w Łasku, 18 maja.

Dzielnie walczyły też dwie pozostałe nasze trójeczki. Zarówno Łaskovia III: Zuzia Zydorek, Zuzia Gwis i Natalia Iwanowska oraz Łaskovia IV: Ada Piech, Ola Woźniak i Lena Dobroszek wygrały po jednym meczu i zajęły trzecie miejsca w swoich grupach.

Wcześniej w turnieju eliminacyjnym rywalizowały także nasze DWÓJECZKI (rocznik 2008 i młodsze), jednak tym razem żadnej z drużyn nie udało się awansować do półfinału.

Najlepiej poradziły sobie Ola Piotrowska i Oliwia Czajka, które wygrały 2 mecze i zajęły trzecie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

Nasze pozostałe zespoły walczyły dzielnie, ale zakończyły dzisiejszy turniej bez zwycięstwa. Łaskovię reprezentowały także: Ola Kita i Zuzia Kowalewska, Julia Bąk i Amelia Janeczek, Iza Zydorek i Blanka Pałuszyńska oraz Emilia Artwik i Marysia Michalska.

W niedzielę do walki stanęły nasze CZWÓRKI z rocznika 2006 i poradziły sobie znakomicie! Nasze siatkarki okazały się najlepsze w swojej grupie eliminacyjnej. Łaskowianki pokonały bez straty seta zespoły z: Sulejowa, Lgoty Wielkiej i Wielunia.

Dziewczęta znalazły się w gronie 12 najlepszych drużyn województwa i 31 maja zagrają w turnieju półfinałowym, który zostanie rozegrany w Konstantynowie Łódzkim.

Łaskowianki zagrały dziś w składzie: Julia Bryl, Julia Majda, Natalia Łuczak, Paulina Hajdo, Natalia Drewnowska i Kaja Junkiewicz.

Na zakończenie chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Zarządowi Powiatu Łaskiego, za udostępnienie hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu na potrzeby organizacji turnieju!

Na górę