Minisiatkówka

Trójki z 7 ogólnopolskim medalem w tym sezonie!

Łaskie siatkarki zdobyły kolejny już w tym sezonie medal na ogólnopolskim turnieju minisiatkówki w kategorii trójek (rocznik 2007)!

W rozegranym w niedzielę, 10 marca w Szamotułach ogólnopolskim turnieju MiniLIDER Cup pierwszy zespół Łaskovii w składzie: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska i Hania Puchała zajął drugie miejsce, wygrywając bez straty seta 7 spotkań i jedynej porażki doznając dopiero w wielkim finale, gdzie lepsza okazała się ekipa Akademii SOS Toruń-Lniano (mająca w swoim składzie mistrzynię Polski w kategorii dwójek z ubiegłego roku – Oliwię Ziółkowską). Mecz finałowy zakończył się co prawda remisem w setach 1:1 (15:14, 7:15), ale zgodnie z regułami turnieju nie grano tie-breaka, a zwycięstwo przypadało ekipie mającej lepszy stosunek małych punktów.

Nasz drugi zespół w składzie: Ania Martynowska, Maja Felczerek, Amelia Piotrowicz i Kiara Palinceusz odniósł 4 zwycięstwa i doznał 2 porażek (w tym jednej małymi punktami) i zakończył rywalizację w połowie stawki, na 9. miejscu.

Czołówka turnieju:

1. Akademia SOS Toruń-Lniano
2. Łaskovia Łask
3. Zahir Volley Wschowa
4. Piast Poniec

Dla łaskowianek to szósty ogólnopolski turniej trójek w tym sezonie i szósty zakończony udziałem w finale, do tej pory nasze siatkarki wywalczyły:

• srebrny medal w Nadarzynie,
  • złoty i brązowy medal w Nowym Dworze Mazowieckim,
  • złoty medal w Tuszynie,
  • złoty medal w Łasku,
  • srebrny medal w Poniecu,
  • srebrny medal w Szamotułach.

We wszystkich turniejach udział brały finalistki (w tym medalistki) ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w roczniku 2007. Od początku sezonu dziewczęta rozegrały ponad 70 meczów w swojej kategorii wiekowej (przegrywając jedynie 4!), a do tego mecze w starszych kategoriach: czwórek i młodziczek – łącznie już ponad 100 spotkań!

Ogromne brawa dla całej grupy bardzo sumiennie trenującej pod opieką Mai Lipowskiej!

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu DARIUSZOWI FELCZERKOWI za pomoc w transporcie na niedzielne zawody!