Kadetki

Świetny weekend w wykonaniu kadetek, młodziczki pozostają w grupie IV

Bardzo udany tydzień mają za sobą kadetki Łaskovii. Siatkarki z rocznika 2000 i młodsze wygrały dwa ostatnie spotkania drugiej rundy fazy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich i ostatecznie, podobnie jak w pierwszej rundzie, zajęły trzecie miejsce w grupie trzeciej.

W czwartek łaskowianki podejmowały na własnym parkiecie drugi zespół Łódzkiego Klubu Sportowego. Łodzianki to w tym sezonie dobre znajome podopiecznych Filipa Lipowskiego, ponieważ był to już czwarty mecz rozegrany pomiędzy tymi drużynami. W trzech poprzednich starciach Łaskovia odniosła dwa trzysetowe zwycięstwa w Łodzi i raz uległa przeciwniczkom we własnej hali 0:3.

Czwartkowe spotkanie było najbardziej zacięte. Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które w pierwszej partii prowadziły już 10:5. Po przerwie na żądanie trenera gospodyń, dzięki skutecznym serwisom Julii Wojtaszek łaskowianki odrobiły straty i odskoczyły rywalkom na kilka punktów. Łaskovia kontynuowała dobrą grę i zwyciężyła w premierowej odsłonie 25:17.

Sytuacja odwróciła się w secie drugim, w którym lepsze okazały się siatkarki prowadzone przez trenera Krzysztofa Świtę wygrywając w takim samym stosunku.

W partii trzeciej nasz zespół poprawił przyjęcie, w czym duża zasługa dobrze spisującej się libero Kai Sobolewskiej, a na siatce skuteczna była Marika Grzesiak. Łaskowianki dołożyły kilka punktowych bloków, zwyciężyły 25:16 i po raz drugi tego dnia wyszły na prowadzenie w całym spotkaniu.

Wszystko zmierzało do szczęśliwego końca w odsłonie numer 4, w której Łaskovia kontrolowała przebieg seta budując kilkupunktową przewagę na samym jego począku. Końcówka należała jednak do gości, które wykorzystały niemoc gospodyń w ataku i od stanu 17:15 wygrały aż 10 akcji z rzędu, doprowadzając do tie-breaka.

W decydującej partii nasze siatkarki już nie pokpiły sprawy. Przebudziła się Maja Szymańska, która w drugiej części piątego seta popisała się kilkoma skutecznymi atakami. W efekcie 15:7 w tie-breaku i 3:2 w całym spotkaniu zwyciężyła Łaskovia.

Łaskovia Łask – ŁKS Siatkówka Żeńska II Łódź 3:2
25:17, 17:25, 25:16, 17:25, 15:7

Skład Łaskovii: Julia Wojtaszek, Maja Szymańska, Aleksandra Felcenloben, Julia Mosińska, Marika Grzesiak, Natalia Ludwisiak, Kaja Sobolewska (libero) oraz Kamila Rozwalak

W sobotę kadetki udały się do Aleksandrowa Łódzkiego na mecz z tamtejszą Czwórką. Podopieczne Marcina Buchaliego przed spotkaniem miały już zapewniony awans do grupy drugiej, więc trener gospodyń mógł w ostatnim starciu drugiej rundy rotować składem swoich podopiecznych. Wykorzystały to nasze siatkarki, które co prawda uległy aleksandrowiankom w pierwszym secie 22:25, ale trzy kolejne odsłony zakończyły na swoją korzyść. Łaskowianki zwyciężyły 3:1 czym przypieczętowały zdobycie trzeciego miejsca w grupie trzeciej

Rozgrywki kadetek nie zwalniają tempa. Już w najbliższą sobotę rozpocznie się ostatnia faza rundy zasadniczej. Tym razem nasz zespół będzie się mierzył z Dargfilem II Tomaszów Mazowiecki (spadek z grupy drugiej), Dziewiątką Łódź (drugie miejsce w grupie trzeciej) oraz Akademią Siatkówki Zduńska Wola (awans z grupy czwartej).

Czwórka Aleksandrów Łódzki – Łaskovia Łask 1:3
25:22, 18:25, 23:25, 15:25

Skład Łaskovii: Julia Wojtaszek, Maja Szymańska, Karolina Chwiałkowska, Julia Mosińska, Marika Grzesiak, Natalia Ludwisiak, Kaja Sobolewska (libero) oraz Natalia Hajdukiewicz, Kamila Rozwalak, Aleksandra Felcenloben

Tabela grupy 3 rozgrywek wojewódzkich kadetek po drugiej rundzie

1. Czwórka Aleksandrów Łódzki – 4 wygrane : 2 porażki – 13 pkt
2. Dziewiątka Łódź – 4:2 – 12 pkt
3. Łaskovia Łask – 3:3 – 8 pkt
4. ŁKS Siatkówka Żeńska II Łódź – 1:5 – 3 pkt

Terminarz trzeciej rundy rozgrywek wojewódzkich kadetek (grupa 3)

10 grudnia, sobota, Dziewiątka Łódź – Łaskovia
16 grudnia, piątek, AS Zduńska Wola – Łaskovia
17 grudnia, sobota, Łaskovia – Dargfil II Tomaszów Maz.
7 stycznia, sobota, Łaskovia – Dziewiątka Łódź
14 stycznia, sobota, Łaskovia – AS Zduńska Wola
28 stycznia, sobota, Dargfil II Tomaszów Maz. – Łaskovia

W niedzielę drugi turniej fazy zasadniczej rozegrały nasze młodziczki, czyli dziewczęta z rocznika 2002 i młodsze. Nasz zespół, w którym zdecydowaną większość stanowią siatkarki, które dopiero debiutują w grze szóstkami udał się do Zgierza, gdzie zmierzył się z UMKS-em Tuszyn, miejscowym Włókniarzem oraz Libero Pajęczno.

W pierwszym meczu z zespołem z Tuszyna łaskowianki uległy rywalkom w secie pierwszym 18:25, ale w partii drugiej prowadziły nawet 21:13. Niestety zmorą naszych młodych siatkarek było tego dnia przyjęcie zagrywki, co skrzętnie wykorzystały tuszynianki zwyciężając do 21.

Również w drugim meczu z gospodyniami przez większą część spotkania Łaskovia toczyła wyrównaną walkę z rywalkami, jednak w końcówkach setów siatkarki Włókniarza wrzucał wyższy bieg i dwukrotnie wygrały 25:19.

Spotkanie numer 3 to starcie z Libero Pajęczno. Tym razem to łaskowianki nadawały ton rywalizacji i pewnie zwyciężyły 2:0 (25:10, 25:17). Wygrana pozwoliła naszym zawodniczkom zająć trzecie miejsce w turnieju, dzięki czemu Łaskovia utrzymała się w grupie czwartej.

Turniej trzeciej rundy rozegrany zostanie już za 2 tygodnie. Tym razem nasze siatkarki zmierzą się ze Skrą Bełchatów (spadek z grupy trzeciej), Włókniarzem Zgierz oraz Volley 34 Łódź (awans z grupy piątej).

Drugi turniej fazy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich młodziczek (grupa 4)

Libero Pajęczno – Włókniarz Zgierz 0:2 (9:25, 15:25)
UMKS Tuszyn – Łaskovia Łask 2:0 (25:18, 25:21)
Włókniarz Zgierz – Łaskovia Łask 2:0 (25:19, 25:19)
Libero Pajęczno – UMKS Tuszyn 0:2 (17:25, 7:25)
UMKS Tuszyn – Włókniarz Zgierz 2:0 (25:23, 25:16)
Łaskovia Łask – Libero Pajęczno 2:0 (25:10, 25:17)