Juniorki

Świąteczny raport meczowy

Grudniowy okres przedświąteczny upłynął nam pod znakiem kolejnych siatkarskich emocji. Zapraszamy na raport meczowy z naszych występów kończących ligowe rozgrywki w 2021 roku.

2 grudnia – kadetki wywożą punkt z Konstantynowa

W rozegranym w czwartek, 2 grudnia meczu ligi wojewódzkiej kadetek nasze siatkarki doznały drugiej porażki w tegorocznych rozgrywkach. W wyjazdowym spotkaniu ulegliśmy UKS Lider Konstantynów Łódzki 2:3 (17:25, 19:25, 25:17, 25:16, 13:15).

Wyjazd na czwartkowy mecz upłynął pod znakiem problemów kadrowych. Prosto z łóżka na boisko trafiła Ewa Mrózek, która musiała opuścić plac gry w drugiej partii, kwarantanna zatrzymała w domu Roksanę Wojtasik, a w trakcie meczu na pozycji przyjmującej zameldowała się Karolina Kulczyńska. Punkt wywalczony w tych okolicznościach należy uznać za niezły wynik, choć po meczu pozostał niedosyt, gdyż w decydującej odsłonie prowadziliśmy już 8:3.

UKS Lider Konstantynów Łódzki – SMS Ostrów Łaskovia Łask 2:3
25:17, 25:19, 17:25, 16:25, 15:13

Skład SMS Ostrów Łaskovii: Martyna Bulzacka (2 punkty), Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska (21), Amelka Ostrowska (13), Oliwka Pilecka (1), Zuzia Plich (7), Lena Michalska, Julia Bryl (6), Monika Miłek, Paulina Fister (11), Marcysia Kułak (1) oraz Ewa Mrózek (6).

4 grudnia – maluszki zakończyły inauguracyjnę edycję łódzkich minisingielków

W sobotę, 4 grudnia rozegrany został wielki finał premierowej edycji ŁÓDZKICH MINISINGIELKÓW Łódzki Związek Piłki Siatkowej. W gościnnych progach ZSM-T w Ostrowie rywalizowało 16 dziewcząt i 8 chłopców, którzy o awans do turnieju finałowego walczyli od października.

W gronie 16 finalistek z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dwie nasze “pszczółki”: Nadia Witkowska ukończyła rywalizację na 6. lokacie, na 9. miejscu uplasowała się Nikola Malinowska!

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Gabrysia Wojciechowska z UKS Volley 34 Łódź, w kategorii chłopców zwyciężył Filip Matusiak z KS Wifama Łódź.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom!

5 grudnia – Młodziczki wciąż niepokonane, porażka na inaugurację II fazy juniorek

Niedziela, 5 grudnia była długim siatkarskim dniem w sali gimnastycznej ZSM-T w Ostrowie.

Od rana nasze młodziczki rywalizowały w turnieju I ligi wojewódzkiej, który wygrały i umocniły się na pozycji lidera rozgrywek!

SMS Ostrów Łaskovia – UMKS Tuszyn 2:0
25:5, 25:18

SMS Ostrów Łaskovia – UKS Lider Konstantynów Łódzki 2:0
25:13, 25:21

Skład SMS Ostrów Łaskovii: Weronika Kula, Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Amelka Ostrowska, Roksana Wojtasik, Zosia Florczyk, Lena Michalska oraz Ewa Mrózek.

Po południu przyszła pora na pierwsze starcie w II etapie I ligi wojewódzkiej juniorek, w którym mierzyliśmy się z ŁKS Siatkówka Żeńska. To spotkanie wygrały rywalki w trzech setach.

SMS Ostrów Łaskovia – ŁKS Siatkówka Żeńska 0:3
14:25, 19:25, 19:25

Skład SMS Ostrów Łaskovii: Weronika Kula, Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Amelka Ostrowska, Angelika Witek, Roksana Wojtasik, Oliwka Pilecka, Zuzia Plich, Zuzia Gruchaj, Julia Bryl, Paulina Fister, Marcysia Kułak oraz Ewa Mrózek.

10 grudnia – druga wygrana w III lidze kobiet!

W rozegranym w piątek, 10 grudnia w sali gimnastycznej ZSM-T w Ostrowie meczu III ligi kobiet z MKS Skier-Vis Business Center Skierniewice nasze siatkarki zwyciężyły 3:1 (25:21, 22:25, 25:22, 25:22). Była to nasza druga wygrana w rozgrywkach seniorek w tym sezonie. Wielkie brawa dla całego zespołu!

SMS Ostrów Łaskovia Łask – MKS Skier-Vis Business Center Skierniewice 3:1
25:21, 22:25, 25:22, 25:22

Skład SMS Ostrów Łaskovii: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Amelka Ostrowska, Angelika Witek, Roksana Wojtasik, Oliwka Pilecka, Zuzia Plich, Zuzia Gruchaj, Julia Bryl, Paulina Fister, Marcysia Kułak, Ewa Mrózek.

11 grudnia – Ogólnopolski turniej minisiatkówki w Kole

W dniu 11 grudnia nasze dwójki i trójki rywalizowały w ogólnopolskim turnieju minisiatkówki w Kole.

Nasze minisiatkarki dzielnie rywalizowały z zespołami z całej Polski i osiągnęły następujące rezultaty:

  • Julia Kubiak, Ewa Niewieczerzał, Julia Jadczak – V miejsce w kategorii dwójek,
  • Nikola Malinowska, Zuzia Janicka i Maja Matysiak – VII miejsce w kategorii dwójek,
  • Hania Malinowska, Maja Kosmyk, Ada Puchała i Iza Zydorek – VII miejsce w kategorii trójek.

Wielkie brawa dla wszystkich dziewcząt i trener Mai Lipowskiej!

11 grudnia – Porażka z ŁKS w kadetkach

Po piątkowym dobrym występie w III lidze kobiet w sobotę przyszedł słabszy dzień w lidze wojewódzkiej kadetek. W wyjazdowym meczu ulegliśmy w hali MOSiR ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź I 0:3 (21:25, 10:25, 21:25). Gratulacje dla rywalek.

16 grudnia – W III lidze kobiet lepszy UKS AS

W kolejnym meczu III ligi kobiet zmierzyliśmy się z liderem tabeli, UKS AS Zduńska Wola. Podobnie jak w pierwszej rundzie lepsze okazały się rywalki, które zwyciężyły w trzech setach. Naszej drużynie należą się brawa za pierwszą partię, w której prezentowała się bardzo solidnie i nawet prowadziła z faworyzowanym rywalem w końcówce seta 21:20. Kolejne mecze III ligi po Nowym Roku.

17 grudnia – Kadetki niepokonane we własnej sali

Kto przed świętami potrzebował dawki siatkarskich emocji i przybył w sobotę do sali gimnastycznej ZSM-T w Ostrowie ten na pewno się nie zawiódł!

W pełnym zwrotów akcji spotkaniu I ligi wojewódzkiej łaskowianki pokonały zaprzyjaźniony UKS Volley 34 Łódź 3:1 (25:21, 25:17, 24:26, 25:23). Tym samym nasze siatkarki pozostały niepokonane we własnej sali w tegorocznych rozgrywkach kadetek. Wielkie brawa dla obu ekip za stworzone widowisko!

Po meczu, cały zespół spędził miłe chwile na klubowej wigilii, która odbyła się w szkolnych progach. Nie brakowało świątecznych potraw i słodkości, za które serdecznie dziękujemy naszym kochanym mamom!

Każda z dziewcząt otrzymała też świąteczny prezent, a w rolę Mikołajów wcielili się trenerzy.

Pora na zasłużony odpoczynek od ligowych spotkań. Do rozgrywek wojewódzkich wracamy po Nowym Roku!

Na górę