Kadetki

Srebro młodziczek i piąte miejsce kadetek podczas Volley Cup – AS 2017

Za naszą młodzieżą kolejny intensywny weekend. Tym razem dziewczęta udały się do Zduńskiej Woli, gdzie wzięły udział w ogólnopolskim turnieju Volley Cup – AS 2017 organizowanym przez UKS AS Zduńska Wola. W zawodach rywalizowały w sumie 24 zespoły w trzech kategoriach.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się nasze młodziczki (rocznik 2003 i młodsze), które w sobotę rywalizowały w gronie 9 zespołów. Łaskowianki po grupowych wygranych nad MKS 16 Łódź (2:1) i UKS AS II Zduńska Wola (2:0) zameldowały się w najlepszej trójce zawodów. Tam rywalkami naszych siatkarek była Juvenia Rawa Mazowiecka i Jedynka Kluczbork. Po wyrównanym spotkaniu Łaskovia uległa ekipie z Rawy Mazowieckiej 0:2, choć drugi set tego meczu kończył się po grze na przewagi. W ostatnim turniejowym starciu łaskowianki gładko pokonały zespół z Kluczborka i ostatecznie zakończyły udział w turnieju na drugiej pozycji.

Najlepszą zawodniczką w barwach Łaskovii wybrana została Alicja Jaryszek. Młodziczki w Zduńskiej Woli zagrały w składzie: Kamila Rozwalak, Alicja Jaryszek, Wiktoria Bednarek, Hania Kowalewska, Olga Łukaszewska, Paulina Olszacka, Martyna Kmiecik, Nadia Miksa, Weronika Buczkowska, Klaudia Pawłowska, Magda Mertuszka, Martyna Michalak oraz Martyna Bulzacka.

W niedzielę w gronie 8 zespołów rywalizowały nasze kadetki (rocznik 2001 i młodsze). Dziewczęta zajęły trzecie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej ulegając gospodyniom oraz Juvenii Rawa Mazowiecka i zwyciężając z Koroną Bełchatów. W spotkaniu o miejsce piąte nasze siatkarki okazały się lepsze od drużyny z Szydłowca.

Najlepszą zawodniczką w gronie kadetek wybrano libero Kaję Sobolewską. Kadetki w Zduńskiej Woli zagrały w składzie: Kamila Rozwalak, Alicja Jaryszek, Natalia Hajdukiewicz, Karolina Chwiałkowska, Natalia Ludwisiak, Karolina Rejmończyk, Weronika Bednarek, Hania Kowalewska, Julia Mosińska, Olga Łukaszewska, Martyna Gogól, Kaja Sobolewska, Martyna Kmiecik.

Dla naszych kadetek był to ostatni sprawdzian przed rozgrywkami wojewódzkimi juniorek, gdzie już w najbliższą niedzielę, wsparte kilkoma starszymi koleżankami udadzą się do Opoczna na mecz z tamtejszym Caro Team.

Kilka słów komentarza do weekendowych zawodów ze strony trenera Bogdana, pod którego opieką tym razem grały dziewczęta: Wielkie brawa należą się naszym młodziczkom, które po niemrawym początku umiały się przełamać i w popołudniowych meczach zaprezentowały bardzo dobrą grę. Szkoda kilku prostych błędów w końcówce drugiego seta z Juvenią, bo niewiele zabrakło aby doprowadzić do tie-breaka. Drugi przedsezonowy turniej udało się jednak dziewczętom zakończyć na podium i to na pewno cieszy. Kadetki zagrały w kratkę, dobre akcje przeplatając masą prostych, niewymuszonych błędów. Na pochwałę zasłużyły na pewno: Kaja Sobolewska, która trzymała przyjęcie i grę obronną całego zespołu, Karolina Chwiałkowska oraz nasze młodziczki: Alicja Jaryszek i Kamila Rozwalak, które po raz kolejny zasuwały na dwóch turniejach pod rząd. Niestety koleżanki, zwłaszcza starsza część zespołu, tym razem spisały się poniżej oczekiwań i na pewno nie zostanie to pozostawione bez konsekwencji na treningach w najbliższym tygodniu.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę