Kadetki

Porażka kadetek na zakończenie sezonu, stracona szansa młodziczek

W miniony weekend kolejne spotkania rozegrały nasze grupy młodzieżowe. Zarówno kadetki jak i młodziczki czekały dalekie wyjazdy. Starsza grupa udała się w sobotę do Tomaszowa Mazowieckiego, a młodszy zespół w niedzielę rozegrał turniej w Wieluniu.

Spotkanie z drugim zespołem tomaszowskiego Dargfilu było ostatnim meczem fazy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich dla naszych kadetek. Łaskowianki już wcześniej miały zapewnione drugie miejsce w grupie trzeciej, które dawało im dziesiąte miejsce w województwie. Niestety, meczu z podopiecznymi trenera Krzysztofa Filipowicza nie mogą zaliczyć do udanych. Tomaszowianki zdecydowanie wygrały wszystkie trzy partie i bez porażki zajęły pierwsze miejsce w grupie. W zespole Łaskovii po raz kolejny warto wyróżnić Weronikę Bednarek, która bardzo dobrze radziła sobie zarówno w ataku jak i w polu zagrywki.

Mimo porażek w dwóch ostatnich spotkaniach sezon w wykonaniu naszych kadetek należy zaliczyć do udanych. Dziewczęta z rocznika 2000 i młodsze poprawiły swoją pozycję sprzed dwóch lat, kiedy rywalizując ze swoimi rówieśniczkami zajęły w województwie 16 miejsce w kategorii młodziczek. O sile drużyny w tym sezonie stanowiły przede wszystkim najstarsze i najbardziej doświadczone Julia Wojtaszek i Marika Grzesiak z rocznika 2000, które od dłuższego czasu trenują z zespołem seniorek i mają już za sobą pierwsze występy na drugoligowych parkietach. Duży wkład w dobrą postawę drużyny miała libero Kaja Sobolewska z rocznika 2001, dla której był to pierwszy sezon na nowej pozycji. Dużych postępów dokonały również rówieśniczki Kai: wspomniana wcześniej Weronika Bednarek, Maja Szymańska, Julia Mosińska i Natalia Hajdukiewicz, a także o rok młodsza Natalia Ludwisiak. Na duże wyróżnienie zasługują także Ola Felcenloben (2000) i Karolina Chwiałkowska (2002), które mimo tego, że trenują od niespełna roku bardzo szybko dołączyły do zespołu. Na zakończenie warto wspomnieć o najmłodszych: Kamili Rozwalak (2003) i Alicji Jaryszek (2004), które najwięcej doświadczenia zbierają w rozgrywkach młodziczek i minisiatkówki, ale dostały także kilka okazji by zaprezentować się w gronie starszych o kilka lat koleżanek.

MUKS Dargfil II Tomaszów Mazowiecki – ŁMLKS Łaskovia Łask 3:0
(25:9, 25:17, 25:14)

Skład Łaskovii: Julia Wojtaszek, Maja Szymańska, Karolina Chwiałkowska, Weronika Bednarek, Marika Grzesiak, Aleksandra Felcenloben, Kaja Sobolewska (libero) oraz Alicja Jaryszek, Natalia Ludwisiak

Tabela grupy 3 rozgrywek wojewódzkich kadetek

1. MUKS Dargfil II Tomaszów Mazowiecki – 18 pkt
2. ŁMLKS Łaskovia Łask – 9 pkt
3. KS Dziewiątka Łódź – 6 pkt
4. UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola – 3 pkt

Z turnieju na turniej coraz bliżej awansu do grupy trzeciej rozgrywek wojewódzkich są nasze młodziczki (dziewczęta z rocznika 2002 i młodsze). Podobnie jak dwa tygodnie temu w Łodzi łaskowianki wystąpiły na turnieju grupy czwartej w Wieluniu w siedmioosobowym składzie. Tym razem choroba nie pozwoliła jechać na zawody Oldze Łukaszewskiej, a dłuższa przerwa czeka Kamilę Rozwalak, która złamała dwa palce w lewej ręce. Kamila, jak na prawdziwą kapitan przystało nie zostawiła jednak zespołu i dzielnie dopingowała swoje koleżanki z ławki rezerwowych.

W pierwszym meczu przeciwko drużynie gospodyń Łaskovia przegrywała już 6:0 w secie pierwszym, by odrobić straty i zwyciężyć 21:25. W partii drugiej to Siatkarz Wieluń zniwelował w końcówce stratę do łaskowianek, wygrywając w takim samym stosunku i doprowadzając do tie-breaka. Decydującego seta wielunianki rozpoczęły od prowadzenia 10:3, ale serie dobrych zagrywek w wykonaniu Martyny Kmiecik i Alicji Jaryszek sprawiły, że to Łaskovia miała piłkę meczową (13:14). Końcówka była bardzo zacięta, obie drużyny nie ustrzegły się błędów, a łaskowiankom zabrakło trochę doświadczenia, dzięki czemu to gospodynie zwyciężyły 18:16, a w całym meczu 2:1.

Drugi mecz to starcie z dobrymi znajomymi z tego sezonu – UMKS-em Tuszyn. Do tej pory Łaskovia walczyła z podopiecznymi trenera Adriana Michalika dwukrotnie i dwukrotnie w roli zwyciężczyń z parkietu schodziły siatkarki z Tuszyna. Pierwszy set niedzielnego starcia nie wskazywał aby tym razem sytuacja miała się odmienić, gdyż tuszynianki pewnie zwyciężyły 18:25. W partii drugiej UMKS również prowadził przez pierwszą część seta, ale w końcówce rywalki łaskowianek zaczęły popełniać więcej błędów, co wykorzystały nasze siatkarki wygrywając 25:23. Tie-break to już zdecydowana przewaga Łaskovii i zwycięstwo 15:9.

Po dobrej postawie w dwóch poprzednich meczach Łaskovia znacznie słabiej zaprezentowała się w ostatnim starciu z UKS Volley 34 Łódź. Łaskowianki po dwóch rozegranych tie-breakach wyraźnie opadły z sił, co skrzętnie wykorzystały bardzo dobrze spisujące się zwłaszcza w przyjęciu i obronie łodzianki. Tymczasem po stronie Łaskovii ciężko było o dobry odbiór, co sprawiało niemałe problemy debiutującej na pozycji rozgrywającej (i w roli kapitana) Martynie Kmiecik. Dodatkowo nasze siatkarki popełniały bardzo dużo prostych błędów i w efekcie uległy rywalkom 1:2 (24:26, 27:25, 9:15).

Łaskovia po raz kolejny zajęła 3 miejsce w grupie czwartej i pozostała na tym szczeblu rozgrywek. Szkoda straconej szansy, bo gdyby łaskowiankom udało się wykorzystać jedną z dwóch piłek meczowych z Siatkarzem Wieluń oraz piłkę setową w pierwszej partii starcia z Volley 34 Łódź mogły zakończyć niedzielne zmagania z kompletem wygranych i po raz pierwszy awansować do grupy trzeciej. Po turnieju są jednak powody do optymizmu. Bardzo dobre zawody na nowej pozycji rozgrywającej, zwłaszcza w dwóch pierwszych meczach, rozegrała Martyna Kmiecik. Na uwagę zasługuje również dobra postawa Alicji Jaryszek, która coraz pewniej czuje się w ataku i miejmy nadzieję, że wkrótce dołoży do tego dobrą grę w przyjęciu i obronie.

Rozgrywki wojewódzkie młodziczek – V turniej rundy zasadniczej – grupa 4

UMKS Tuszyn – UKS Volley 34 Łódź 2:1 (16:25, 26:24, 15:2)
ŁMLKS Łaskovia Łask – KS Siatkarz Wieluń 1:2 (25:21, 21:25, 16:18)
UKS Volley 34 Łódź – KS Siatkarz Wieluń 0:2 (14:25, 10:25)
UMKS Tuszyn – ŁMLKS Łaskovia Łask 1:2 (25:18, 23:25, 9:15)
ŁMLKS Łaskovia Łask – UKS Volley 34 Łódź 1:2 (24:26, 27:25, 9:15)
KS Siatkarz Wieluń – UMKS Tuszyn 1:2 (25:27, 25:13, 4:15)

Tabela turnieju

1. Siatkarz Wieluń – 5 pkt – sety 5:3 – awans do grupy III
2. UMKS Tuszyn – 5 pkt – sety 5:4
3. Łaskovia Łask – 4 pkt – sety 4:5
4. Volley 34 Łódź – 4 pkt – sety 3:5 – spadek do grupy V

Skład Łaskovii: Martyna Kmiecik, Alicja Jaryszek, Wiktoria Bednarek, Hanna Kowalewska, Natalia Ludwisiak, Karolina Chwiałkowska, Paulina Olszacka (libero) oraz wspomagająca drużynę mimo kontuzji Kamila Rozwalak

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę