Kadetki

Półfinały OOM – wyniki i zdjęcia

Turniej półfinałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej dziewcząt, rozegrany na piaszczystych boiskach łaskiego kąpieliska dobiegł końca. Przez dwa dni o awans do turnieju finałowego rywalizowało 15 zespołów z województw: łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego.

W meczu finałowym zmierzyły się Weronika Piłat i Laura Patora reprezentujące MUKS ABIS SP-64 Łódź oraz Magdalena Rafało i Aleksandra Dębowska z zespołu MSM Olimpik Mońki. Po emocjonującym, zakończonym tie-breakiem spotkaniu lepsze okazały się siatkarki z Podlasia.

W małym finale naprzeciw siebie stanęły Dominika Miazga i Dominika Wawerska (TPS Lublin) oraz Paulina Kwapisiewicz i Julita Molenda (MUKS 13 Radom). Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyły lublinianki, które zwyciężyły 2:0.

Cztery najlepsze zespoły awansowały do turnieju finałowego, który ma jednocześnie rangę mistrzostw Polski kadetek.

Pamiątkowe statuetki trzem najlepszym zespołom wręczyli Marek Hertel, prezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, Bogdan Lipowski, prezes Łaskovii i zarazem przewodniczący pionu siatkówki plażowej ŁZPS oraz sędzia główny, Andrzej Czerwiński.

Galeria zdjęć z pierwszego dnia turnieju
Galeria zdjęć z drugiego dnia turnieju


Klasyfikacja zawodów

1. Magdalena Rafało, Aleksandra Dębowska (MSM Olimpik I Mońki)
2. Weronika Piłat, Laura Patora (MUKS ABIS SP-64 Łódź)
3. Dominika Miazga, Dominika Wawerska (TPS II Lublin)
4. Paulina Kwapisiewicz, Julita Molenda (MUKS 13 Radom)

5-6. Małgorzata Buczak, Anita Celińska (UKS Międzyrzecka Trójka)
5-6. Aleksandra Gutowska, Wiktoria Kowalska (MUKS Atena Warszawa)

7-8. Aleksandra Pawelska, Weronika Omielan (MSM Olimpik II Mońki)
7-8. Magdalena Tomaszewska,  Gabriela Grunt (MUKS Atena Warszawa)

9-12. Julia Gliwa, Weronika Krysztofiak (MUKS ABIS SP-64 Łódź)
9-12. Wiktoria Mencel, Malwina Schonhofer (ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź)
9-12. Zuzanna Bielak, Daria Nowicka (TPS I Lublin)
9-12. Maryla Martyna, Paulina Kępka (TPS III Lublin)

13-15. Julia Krzyżak, Aneta Matczak (UKS Esperanto Warszawa)
13-15. Patrycja Wróbel, Weronika Cieślak (MUKS ABIS SP-64 Łódź)
13-15. Julia Januszewska, Aleksandra Zyskowska (MSM Olimpik III Mońki)


Wyniki

I runda

1 – Piłat, Patora – Martyna, Kępka 2:0
2 – Januszewska, Zyskowska – Gutowska, Kowalska 0:2
3 – Pawelska, Omielan – Tomaszewska, Grunt 2:0
4 – Wróbel, Cieślak – Buczak, Celińska 1:2
5 – Kwapisiewicz, Molenda – wolny los
6 – Miazga, Wawerska – Mencel, Schonhofer 2:0
7 – Nowicka, Bielak – Gliwa, Krysztofiak 2:0
8 – Krzyżak, Matczak – Rafało, Dębowska 0:2

II runda

9 – Piłat, Patora – Gutowska, Kowalska 2:0
10 – Pawelska, Omielan – Buczak, Celińska 1:2
11 – Kwapisiewicz, Molenda – Miazga, Wawerska 0:2
12 – Bielak, Nowicka – Rafało, Dębowska 0:2

Przegrane na miejscach 13-15.

13 – Krzyżak, Matczak – Gliwa, Krysztofiak 0:2
14 – Mencel, Schonhofer – wolny los
15 – Wróbel, Cieślak – Tomaszewska, Grunt 1:2
16 – Januszewska, Zyskowska – Martyna, Kępka 1:2

Przegrane na miejscach 9-12.

17 – Gliwa, Krysztofiak – Pawelska, Omielan 0:2
18 – Mencel, Schonhofer – Gutowska, Kowalska 1:2
19 – Tomaszewska, Grunt – Bielak, Nowicka 2:1
20 – Martyna, Kępka – Kwapisiewicz, Molenda 0:2

III runda (ćwierćfinały)

21 – Piłat, Patora – Buczak, Celińska 2:0
22 – Miazga, Wawerska – Rafało, Dębowska 0:2

Przegrane na miejscach 7-8.

23 – Pawelska, Omielan – Gutowska, Kowalska 0:2
24 – Tomaszewska, Grunt – Kwapisiewicz, Molenda 0:2

Przegrane na miejscach 5-6. (ćwierćfinały)

25 – Miazga, Wawerska – Gutowska, Kowalska 2:0 (21:15, 21:18)
26 – Buczak, Celińska – Kwapisiewicz, Molenda 0:2 (17:21, 14:21)

Półfinały

27 – Piłat, Patora – Miazga, Wawerska 2:0
28 – Rafało, Dębowska – Kwapisiewicz, Molenda 2:1

O 3. miejsce

29 – Miazga, Wawerska – Kwapisiewicz, Molenda 2:0

O 1. miejsce

30 – Piłat, Patora – Rafało, Dębowska 1:2

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na górę