Siatkówka plażowa

Plażowe boje na łaskim kąpielisku rozpoczęte

Mistrzostwami województwa łódzkiego juniorek zainaugurowaliśmy plażowy sezon na łaskim kąpielisku. Na starcie turnieju stanęło 9 zespołów reprezentujących 6 klubów. Wśród rywalizujących w zawodach duetów znalazły się 2 pary Łaskovii: Julia Wojtaszek i Paulina Przerywacz oraz Weronika Bednarek i Kinga Markiewicz.

Turniej tradycyjnie rozegrany został systemem brazylijskim (druga porażka eliminowała z rozgrywek). Po rozegraniu 11 spotkań do najlepszej czwórki bez porażki awansowały Martyna Kłoda i Aleksandra Żebrowska (UKS SMS Łódź) oraz Natalia Bogdanowicz i Sandra Sobór (UKS Ozorków). Stawkę półfinalistek uzupełniły dwa zespoły toczące rywalizację po prawej stronie turniejowej drabinki: Julia Głoskowska i Anna Pawłowska, które stoczyły emocjonujący bój o awans z bełchatowskim duetem Magdalena Stasiak/Patrycja Włódarczyk oraz Natalia Olesińska i Klaudia Olczyk. Obie pary reprezentowały Łódzki Klub Sportowy.

20160604_115912

Siatkarki Łaskovii pożegnały się z turniejem we wcześniejszych fazach. Julia Wojtaszek i Paulina Przerywacz po zwycięstwie 2:0 w pierwszym spotkaniu z Aleksandrą Budzyń i Karoliną Olczyk (Łódzki Klub Sportowy) w drugim meczu uległy 0:2 parze Kłoda/Żebrowska i spadły na prawą stronę drabinki. Tam zmierzyły się z klubowymi koleżankami, Weroniką Bednarek i Kingą Markiewicz. Julia i Paulina w “siostrobójczym” pojedynku okazały się lepsze, dzięki czemu awansowały do ćwierćfinału. Przeciwniczkami łaskowianek w walce o najlepszą czwórkę turnieju były łodzianki Natalia Olesińska i Klaudia Olczyk. Po gładko wygranym przez rywalki secie pierwszym (15:8) nasze siatkarki prowadziły w drugiej partii nawet 12:10, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki ŁKS-u, które wygrały 17:15 i 2:0 w całym meczu.

20160604_130714

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Martyna Kłoda i Aleksandra Żebrowska w dwóch setach pokonały Julię Głoskowską i Annę Pawłowską. Identycznym rezultatem zakończyła się rywalizacja Natalii Bogdanowicz i Sandry Sobór z Natalią Olesińską i Klaudią Olczyk.

Mecz o brązowy medal był wewnętrznym starciem pomiędzy siatkarkami Łódzkiego Klubu Sportowego. Ostatecznie trzecie miejsce wywalczyła para Głoskowska/Pawłowska.

20160604_154246

Dużych emocji dostarczył mecz finałowy. W pierwszym secie gładkie zwycięstwo odniósł duet Bogdanowicz/Sobór, natomiast w drugiej odsłonie to Kłoda i Żebrowska pewnie wygrały i o złotym medalu zadecydował tie-break. Decydująca partia była bardzo wyrównana. Publiczność zgromadzona na terenie łaskiego kąpieliska mogła obserwować widowiskowe wymiany i ofiarną grę w obronie. Duet SMS-u prowadził w końcówce 13:11, miał nawet piłkę meczową, jednak ozorkowianki doprowadziły do wyrównania i doszło do gry na przewagi. Wojnę nerwów lepiej wytrzymały Natalia i Sandra, które ostatecznie zwyciężyły 17:15 i to one zostały mistrzyniami województwa juniorek.

20160604_152820

Cztery najlepsze duety uzyskały awans do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody medale i puchary z rąk sędziego głównego Janusza Kołodziejczyka i przewodniczącego Wydziału Siatkówki Plażowej Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej  oraz prezesa Łaskovii, Bogdana Lipowskiego.

20160604_160839

Sobotni turniej zainaugurował tegoroczne rozgrywki na łaskim kąpielisku. Miłośnicy plażowej odmiany siatkówki na brak wrażeń nie będą mogli narzekać. Jeszcze w czerwcu zostaną rozegrane mistrzostwa województwa w kategoriach młodziczek (11-12) i kadetek (16-17). W lipcu i sierpniu natomiast czekają nas rozgrywki Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej oraz półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. O kolejnych imprezach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

Galeria zdjęć z turnieju dostępna jest na naszym profilu na Facebooku.

Mistrzostwa województwa łódzkiego juniorek – 04.06.2016

1. Natalia Bogdanowicz, Sandra Sobór – UKS Ozorków
2. Aleksandra Żebrowska, Martyna Kłoda – UKS SMS Łódź
3. Julia Głoskowska, Anna Pawłowska – ŁKS Łódź
4. Natalia Olesińska, Klaudia Olczyk – ŁKS Łódź

5-6. Julia Wojtaszek, Paulina Przerywacz – Łaskovia
5-6. Magdalena Stasiak, Patrycja Włódarczyk – Skra Bełchatów

7-8. Kinga Markiewicz, Weronika Bednarek – Łaskovia
7-8. Stasiak Aleksandra, Bilecka Dominika – Ins-El MKS 16 Łódź

9. Aleksandra Budzyń, Karolina Olczyk – ŁKS Łódź

Najbliższe turnieje siatkówki plażowej na terenie kąpieliska miejskiego w Łasku:

11-12 czerwca – mistrzostwa województwa łódzkiego młodziczek
16-17 czerwca – mistrzostwa województwa łódzkiego kadetek

2 lipca – Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej – I turniej panów
3 lipca – Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej – I turniej pań

9-10 lipca – półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt

16 lipca – Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej – II turniej panów
17 lipca – Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej – II turniej pań

23 lipca – Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej – turniej mikstów

30 lipca – Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej – III turniej panów
31 lipca – Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej – III turniej pań

20 sierpnia – Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej – turniej finałowy panów
21 sierpnia – Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej – turniej finałowy pań

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę