Kadetki

Pierwsza grupa była w górze…

Kolejną dawkę ogromnych emocji dostarczyły nam nasze KADETKI, które po raz kolejny rywalizowały w grupie 2 ligi wojewódzkiej.

Łaskowianki tym razem zmierzyły się z ABiS-em SP 64 Łódź i Czwórką Aleksandrów Łódzki.

W meczu z łodziankami nasze siatkarki po przegranej pierwszej partii 22:25, w dwóch kolejnych setach pewnie zwyciężyły: 25:14 i 15:6.

W drugim spotkaniu sobotniego turnieju Czwórka zwyciężyła z ABiS-em 2:1 i już wiedzieliśmy, że starcie z aleksandrowiankami zadecyduje o awansie do najwyższej grupy ligi wojewódzkiej.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Pierwszy set padł łupem łaskowianek, które zwyciężyły 25:23. Drugą partię lepiej rozpoczęła Czwórka, która szybko odskoczyła na kilka punktów, ale w końcówce Łaskovia doprowadziła do wyrównania i miała nawet w górze piłkę meczową. Gościom udało się jednak doprowadzić do tie-breaka. W decydującej odsłonie Łaskovia prowadziła jeszcze przy zmianie stron (8:7), ale ostatecznie to przyjezdne zachowały więcej konsekwencji i zimnej krwi zwyciężając 15:9. Brawa dla naszych rywalek i trenera Marcina Buchali.

Ostateczna klasyfikacja turnieju grupy 2:

1. UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki – awans do grupy 1
  2. ŁMLKS Łaskovia Łask
  3. MUKS ABiS SP 64 Łódź – spadek do grupy 3

Szkoda straconej szansy, bo tym razem awans był dosłownie o krok, ale całemu zespołowi należy się dużo ciepłych słów, gdyż ponownie długimi momentami prezentował się naprawdę solidnie. Mimo że przed sezonem i w trakcie jego trwania drużynę opuściło kilka zawodniczek, to te które pozostały, wspierane przez młodsze koleżanki zasługują póki co na duże brawa.

Za sobotni turniej szczególnie chcielibyśmy wyróżnić Martynkę Bulzacką, która tym razem w gronie starszych koleżanek zagrała na przyjęciu, a także Paulinę “Pati” Olszacką, która grając w tym sezonie na środku bardzo dobrze wspomaga zespół także w zadaniach defensywnych: w przyjęciu i obronie.

Łaskovia w sobotę zagrała w składzie: Kamila Rozwalak (kapitan), Olga Łukaszewska, Paulina Olszacka, Hania Zwolińska, Martyna Bulzacka, Maja Rozkal, Weronika Buczkowska (libero), Hania Puchała, Nadia Miksa i Karolina Kulczyńska.