Kadetki

Pełne ręce roboty naszej młodzieży

W miniony weekend na nudę nie mogły narzekać młode siatkarki Łaskovii. Dziewczęta z grup młodziczek i kadetek rozegrały łącznie pięć spotkań, dwa z nich kończąc zwycięstwami.

Pierwszy mecz łaskowianki rozegrały już w piątek, kiedy to udały się do Łodzi na starcie z tamtejszą Dziewiątką. Gospodynie postawiły naszym nieco przetrzebionym przez kontuzje i choroby dziewczętom trudne warunki i gładko zwyciężyły w 3 setach. Łaskovia jedynie w trzeciej partii nawiązała wyrównaną walkę z rywalkami, ale mimo to set zakończył się wygraną łodzianek 25:22.

Piątkową porażkę nasze siatkarki powetowały sobie już następnego dnia, kiedy to po raz trzeci w tym sezonie zmierzyły się z drugim zespołem Łódzkiego Klubu Sportowego. Tym razem to przeciwniczki wybiegły na parkiet łódzkiej hali MOSiR w osłabionym składzie, co łaskowianki skrzętnie wykorzystały wygrywając po dobrej grze w trzech krótkich setach i przełamując serię dwóch porażek.

Piątkowy i sobotni mecz były spotkaniami drugiej rundy fazy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich. Nasze siatkarki rywalizują w grupie trzeciej i po dwóch starciach plasują się na trzecim miejscu w tabeli. Kolejne spotkania kadetek już w najbliższy weekend w Łasku, tym razem wyjątkowo w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1. W piątek o 17:00 zagramy z Czwórką Aleksandrów Łódzki, a w sobotę o 11:00 odbędzie się rewanżowy mecz z Dziewiątką.

Rozgrywki wojewódzkie kadetek – faza zasadnicza – runda II – grupa 3

KS Dziewiątka Łódź – ŁMLKS Łaskovia Łask 3:0
25:16, 25:10, 25:22

Skład Łaskovii: Julia Wojtaszek, Maja Szymańska, Natalia Ludwisiak, Weronika Bednarek, Marika Grzesiak, Aleksandra Felcenloben, Julia Mosińska (libero) oraz Natalia Hajdukiewicz, Alicja Jaryszek

ŁKS II Łódź – ŁMLKS Łaskovia Łask 0:3
11:25, 14:25, 7:25

Skład Łaskovii: Julia Wojtaszek, Maja Szymańska, Natalia Ludwisiak, Weronika Bednarek, Marika Grzesiak, Aleksandra Felcenloben, Kaja Sobolewska (libero) oraz Natalia Hajdukiewicz, Alicja Jaryszek, Kamila Rozwalak


Niedziela z kolei przyniosła nam siatkarskie emocje w kategorii młodziczek. Nasze dziewczęta we własnej hali podejmowały rywalki z Wielunia, Tuszyna i Konstantynowa Łódzkiego.

W pierwszym meczu z wieluńskim Siatkarzem II łaskowianki co prawda przegrywały w inauguracyjnej partii już 6:17, ale serie mocnych zagrywek w wykonaniu najpierw Hani Kowalewskiej, a później Natalii Ludwisiak sprawiły, że nasze siatkarki wygrały tą odsłonę 25:18. W secie drugim 25:15 i pierwsza wygrana wylądowała na naszym koncie.

W drugim spotkaniu lepsze od naszych dziewcząt okazały się zawodniczki reprezentujące UMKS Tuszyn, które zwyciężyły 2:0 (25:14, 25:17).

W pierwszej partii trzeciego starcia Łaskovia długo toczyła wyrównany bój z Liderem Konstantynów Łódzki, jednak po zaciętej końcówce to przeciwniczki zwyciężyły 25:21. Set drugi to już zdecydowana przewaga rywalek i ich zwycięstwo 25:11.

Ostatecznie Łaskovia zajęła trzecie miejsce i obok UMKS-u Tuszyn utrzymała się w grupie czwartej. Do grupy trzeciej awansował Lider, natomiast do grupy piątej spadł Siatkarz II.

Kolejny turniej nasze młodziczki rozegrają już za dwa tygodnie, a ich rywalkami ponownie będą tuszynianki, a także Libero Pajęczno s(spadek z grupy trzeciej) oraz Włókniarz Zgierz (awans z grupy piątej).

Rozgrywki wojewódzkie młodziczek – faza zasadniczna – I turniej – grupa 4

Łaskovia Łask – Siatkarz II Wieluń 2:0 (25:18, 25:15)
Lider Konstantynów Łódzki – UMKS Tuszyn 2:0 (25:14, 25:11)

Łaskovia Łask – UMKS Tuszyn 0:2 (14:25, 17:25)
Siatkarz II Wieluń – Lider Konstantynów Łódzki 0:2 (3:25, 10:25)

Lider Konstantynów Łódzki – Łaskovia Łask 2:0 (25:21, 25:11)
UMKS Tuszyn – Siatkarz II Wieluń 2:0 (25:16, 25:7)

Klasyfikacja turnieju

1. Lider Konstantynów Łódzki – awans do grupy trzeciej
2. UMKS Tuszyn
3. Łaskovia Łask
4. Siatkarz II Wieluń – spadek do grupy piątej

Skład Łaskovii: Kamila Rozwalak, Alicja Jaryszek, Olga Łukaszewska, Martyna Kmiecik, Hanna Kowalewska, Natalia Ludwisiak, Paulina Olszacka (libero) oraz Karolina Chwiałkowska, Wiktoria Bednarek

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę