Juniorki

Nieudany weekend młodziczek i juniorek

Nasze grupy młodzieżowe nie zaliczą minionego weekendu do udanych. W sobotę młodziczki, które debiutowały w grupie B rozgrywek wojewódzkich przegrały wszystkie spotkania i powróciły do grupy C. W niedzielę natomiast nasze juniorki uległy we własnej hali UKS-owi Ozorków.

Zespół młodziczek nie był faworytem sobotnich zmagań. Biorąc pod uwagę wyniki poprzednich turniejów dużym osiągnięciem dla naszych siatkarek byłoby wygranie choćby jednego spotkania i pozostanie w grupie B. Niestety ta sztuka łaskowiankom się nie udała, choć trzeba przyznać że w starciu z AS-em Zduńska Wola było blisko niespodzianki. Łaskovia w drugim secie miała dwie piłki setowe i była o krok od doprowadzenia do tie-breaka, jednak więcej zimnej krwi w końcówce zachowały zduńskowolanki i to one zwyciężyły 28:26 i 2:0 w całym spotkaniu. Dwa pozostałe mecze z pierwszym i drugim zespołem Łódzkiego Klubu Sportowego zakończyły się gładkimi wygranymi faworyzowanych gospodyń.

Do grupy A powrócił zespół ŁKS II. ŁKS I i AS Zduńska Wola utrzymały się w grupie B, Łaskovia natomiast spadła do grupy C. Kolejny, piąty już turniej rundy zasadniczej zostanie rozegrany tuż przed świętami, rywalkami łaskowianek będą tym razem Salos Wodna Łódź, UKS Ozorków i najlepszy zespół z grupy D.

Liga wojewódzka młodziczek, IV turniej rundy zasadniczej, grupa B

ŁKS II Łódź – Łaskovia Łask 2:0 (25:8, 25:12)
ŁKS I Łódź – AS Zduńska Wola 2:0 (25:18, 25:19)
ŁKS I Łódź – ŁKS II Łódź 0:2 (16:25, 3:25)
Łaskovia Łask – AS Zduńska Wola 0:2 (18:25, 26:28)
ŁKS II Łódź – AS Zduńska Wola 2:0 (25:7, 25:15)
ŁKS I Łódź – Łaskovia Łask 2:0 (25:21, 25:10)

Tabela IV turnieju rundy zasadniczej, grupa B

1. ŁKS II Łódź – 6 pkt – awans do grupy A
2. ŁKS I Łódź – 5 pkt
3. AS Zduńska Wola – 4 pkt
4. ŁMLKS Łaskovia – 3 pkt – spadek do grupy C

Skład Łaskovii: Weronika Bednarek, Natalia Ludwisiak, Natalia Hajdukiewicz, Julia Mosińska, Kaja Sobolewska, Maja Szymańska, Klaudia Włodarczyk

Kolejnej porażki doznały niestety nasze juniorki, które walczą o awans do półfinałów ligi wojewódzkiej. Łaskowianki wciąż osłabione brakiem podstawowej atakującej Pauliny Przerywacz, w której miejsce zagrała Maja Szymańska z zespołu młodziczek, uległy we własnej hali UKS-owi Ozorków 0:3. W zespole Łaskovii swoją dobrą postawą na wyróżnienie zasłużyły Marika Grzesiak, Julia Wojtaszek i Kinga Markiewicz. Było to jednak za mało na zespół z Ozorkowa, który wywiózł z Łasku trzy punkty. Porażka nie zmieniła sytuacji w tabeli, nasze siatkarki pozostały na czwartym miejscu w grupie A. Łaskowianki w najbliższych dwóch tygodniach rozegrają ważne mecze z Włókniarzem Zgierz i Siatkarzem Wieluń, które zadecydują o tym czy awansują do półfinałów.

Liga wojewódzka juniorek, grupa A

ŁMLKS Łaskovia – UKS Ozorków 0:3

Skład Łaskovii: Julia Wojtaszek, Marika Grzesiak, Magdalena Ludwisiak, Agata Ciok, Zuzanna Pokorska, Kinga Markiewicz, Julia Mosińska, Maja Szymańska

Wyniki pozostałych spotkań 8. kolejki:

BUDOWLANI Łódź SSA – KS SIATKARZ Wieluń 3:0 (25:11, 25:20, 25:16)
ZKS Włókniarz Zgierz – MUKS ABIS SP 64 Łódź 0:3 (13:25, 5:25, 21:25)

Tabela grupy A ligi wojewódzkiej:

1. BUDOWLANI Łódź SSA – 24 pkt
2. MUKS ABIS SP 64 Łódź – 18 pkt
3. UKS Ozorków – 18 pkt
4. ŁMLKS ŁASKOVIA Łask – 6 pkt
5. ZKS Włókniarz Zgierz – 3 pkt
6. KS SIATKARZ Wieluń – 3 pkt

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę