Juniorki

Młodzież zagrała w kratkę

W miniony weekend swoje kolejne mecze rozegrały nasze grupy młodzieżowe. Zespół młodziczek brał udział w turnieju grupy D ligi wojewódzkiej, rozgrywanym w Wieluniu. Nasze siatkarki odniosły dwa zwycięstwa i doznały jednej porażki, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Niestety trzeciej porażki z rzędu doznały nasze juniorki, które uległy w wyjazdowym meczu UKS-owi Ozorków 0:3.

Młodziczki Łaskovii, które w rozegranym dwa tygodnie temu turnieju eliminacyjnym rozgrywek wojewódzkich zajęły miejsce czwarte, rozpoczęły fazę zasadniczą zmagań od grupy D. Zgodnie z regułami rozgrywek najlepszy zespół każdego turnieju uzyskuje awans do grupy wyższej, natomiast ostatnia drużyna spada o grupę niżej. Nasze siatkarki udały się na turniej do Wielunia, gdzie zmierzyły się z Asikiem Domaniewice, Siatkarzem Wieluń i Stalą Głowno. Turniej rozgrywany był systemem “każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.

Łaskowianki odniosły zwycięstwa bez straty seta w dwóch pierwszych meczach z zespołami z Domaniewic i Wielunia i o awansie do grupy C rozstrzygnął ostatni mecz z drużyną z Głowna. Pierwszą partię tego spotkania wygrała Stal, a w secie drugim nasze rywalki prowadziły już 19:13, jednak Łaskovii udało się odrobić straty i doprowadzić do tie-breaka. Na początku decydującej odsłony osiągnęliśmy dwupunktową przewagę (6:4), jednak w drugiej części tej partii lepsze były głownianki i ostatecznie to one zwyciężyły w całym spotkaniu i awansowały do grupy C. Nasze siatkarki zakończyły sobotnią rywalizację na drugim miejscu.

Na turnieju w Wieluniu Łaskovię reprezentowały: Kaja Sobolewska, Maja Szymańska, Julia Mosińska, Klaudia Włodarczyk, Natalia Hajdukiewicz, Natalia Ludwisiak, Weronika Bednarek i Kamila Rozwalak.

Zespół juniorek w niedzielne przedpołudnie udał się na wyjazdowy mecz do Ozorkowa, gdzie zmierzył się z tamtejszym UKS-em. Niestety zespół gospodyń okazał się lepszy i zwyciężył 3:0 (25:21, 25:16, 25:21). W pozostałych spotkaniach trzeciej kolejki Budowlani Łódź zwyciężyli w Wieluniu z Siatkarzem 3:0, a MUKS ABIS SP 64 Łódź pokonał u siebie Włókniarza Zgierz 3:1. Po trzech meczach nasze siatkarki zajmują piąte miejsce w tabeli grupy I ligi wojewódzkiej juniorek.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę