Młodziczki

Mistrzostwo województwa młodziczek dla łaskowianek!

Świetnie zaprezentowały się łaskie duety w rozegranych 23 czerwca na piaszczystych boiskach łaskiego kąpieliska Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w siatkówce plażowej w kategorii młodziczek. Mimo niesprzyjającej aury i przelotnych opadów deszczu na starcie stawiło się 21 zespołów.

Bezkonkurencyjne w całym turnieju okazały się łaskowianki Alicja Jaryszek i Paulina Olszacka, które wygrały wszystkie mecze bez straty seta i zdobyły złote medale. Ala i Paulina w pierwszym meczu pokonały duet ABiS SP 64 Łódź, w kolejnym starciu okazały się lepsze od klubowych koleżanek: Kamili Rozwalak i Martyny Kmiecik, a następnie w spotkaniu, którego stawką był awans do półfinału zwyciężyły parę Juvenii Rawa Mazowiecka. W półfinale dziewczęta ponownie wygrały z drugim zespołem Łaskovii Kmiecik/Rozwalak, a w wielkim finale pokonały siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego Zuzię Karpińska i Nikolę Krawczyk.

Łaskie siatkarki były bliskie zdobycia dwóch medali, ponieważ w finałowej czwórce zameldował się także drugi duet Łaskovii, wspomniane już wcześniej Martyna Kmiecik i Kamila Rozwalak. Droga do grona najlepszych drużyn dla Martyny i Kamili była jednak znacznie dłuższa. Dziewczęta w pierwszym meczu uporały się z parą Volley 34 Łódź, ale po wspomnianej już wyżej porażce z Alą i Pauliną w kolejnej rundzie spadły na prawą stronę turniejowej drabinki, gdzie aby awansować do półfinału musiały pokonać kolejno duety reprezentujące: Juvenię Rawa Mazowiecka, Fuks Sulejów i Skier-Vis Skierniewice. Wielu emocji dostarczył zwłaszcza ostatni mecz, zakończony po tie-breaku rozgrywanym na przewagi. W kolejnych spotkaniach zabrakło już nieco sił i po drugiej, tym razem półfinałowej porażce z parą Łaskovii Jaryszek/Olszacka w meczu o trzecie miejsce dziewczęta uległy drużynie ŁKS Łódź: Julia Batorska/Daria Głowacka.

Dzięki awansowi do finałowej czwórki dwa nasze zespoły wezmą udział w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski, który rozegrany zostanie w połowie lipca.

Z dobrej strony zaprezentował się też trzeci duet Łaskovii, Hania Kowalewska i Olga Łukaszewska, które wygrały 3 spotkania i ostatecznie zajęły siódme miejsce.

Nasze pozostałe pary, które debiutowały w rozgrywkach plażowych zostały sklasyfikowane na następujących lokatach:

13-16. Hania Zwolińska, Paulina Żyła
17-21. Weronika Przybylska, Nadia Miksa
17-21. Ida Buczkowska, Patrycja Chełmik

Kolejne plażowe emocje na łaskim kąpielisku już we wtorek, kiedy to rozpocznie się dwudniowy turniej półfinałowy Mistrzostw Polski w kategorii juniorek. W zawodach tych wezmą również udział świeżo upieczone mistrzynie województwa młodziczek, łaskowianki Alicja Jaryszek i Paulina Olszacka.

W weekend czekają nas natomiast emocje związane z Wakacyjną Ligą Siatkówki Plażowej. W sobotę pierwszy turniej eliminacyjny rozegrają panowie, natomiast w niedzielę do rywalizacji przystąpią panie.

Na górę