Siatkówka plażowa

Magda Draganiak i Asia Karasiewicz zwyciężyły w turnieju o Puchar Starosty

W miniony weekend na plażowych boiskach Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku rozegrano ogólnopolski turniej siatkówki plażowej kobiet o Puchar Starosty Łaskiego. Organizatorem turnieju był klub sportowy ŁMLKS Łaskovia Łask. Na starcie turnieju stanęło 15 par. Oprócz zespołów reprezentujących Łask, w turnieju wzięły udział zespoły m.in. z Bełchatowa, Koluszek, Szczercowa, Grodziska Mazowieckiego, Nowego Dworu Mazowieckiego, a nawet para z oddalonego od Łasku o ponad 300 km Olsztyna.

Turniej rozegrano systemem brazylijskim dla 16 zespołów. W sobotę wyłoniono najlepszą czwórkę zawodów, a w niedzielę odbyły się pojedynki półfinałowe oraz mecze o 1. i 3. miejsce. W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą reprezentująca Olsztyn para Aleksandra Zdon / Dorota Kaniuka oraz zespół z Koluszek Martyna Witkowska / Agnieszka Leśniewicz. Po emocjonującym i zakończonym w tie-breaku spotkaniu do finału awansował duet z Olsztyna. W drugim pojedynku półfinałowym zmierzyły się Magdalena Draganiak i Joanna Karasiewicz z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz reprezentujący Bełchatów duet: Zimowska / Kurpet. Siatkarki z Nowego Dworu Maz. pewnie zwyciężyły 2:0 i tym samym awansowały do finału.

W meczu o trzecie miejsce para Witkowska / Leśniewicz ograła zespół Zimowska / Kurpet 2:0. W finale para Karasiewicz / Draganiak po raz drugi w turnieju (zespoły trafiły na siebie w pierwszym meczu) zmierzyła się z duetem Zdon / Kaniuka. Mecz obfitował w wiele ciekawych wymian i efektownych akcji i podobnie jak w pierwszym pojedynku obu par, zakończył się zwycięstwem drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego 2:0, dzięki czemu drużyna Draganiak / Karasiewicz odniosła zwycięstwo w turnieju.

Wyniki turnieju (od meczów ćwierćfinałowych):

Ćwierćfinały (przegrane zespoły na miejscach 5-6):

Rogala / Rogala (Łask) – Zdon / Kaniuka (Olsztyn) 0:2
Kamińska / Jędra (Grodzisk Mazowiecki) – Zimowska / Kurpet (Bełchatów) 0:2

Półfinały:

Zdon / Kaniuka – Witkowska / Leśniewicz (Koluszki) 2:1
Karasiewicz / Draganiak (Nowy Dwór Mazowiecki) – Zimowska / Kurpet 2:0

Mecz o 3. miejsce: Witkowska / Leśniewicz – Zimowska / Kurpet 2:0

Mecz o 1. miejsce: Zdon / Kaniuka – Karasiewicz / Draganiak 0:2

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę