Młodziczki

Łaskowianki z dubletem MWŁ Młodziczek!

Znakomicie spisały się nasze siatkarki podczas zakończonych w niedzielę, 19 czerwca na łaskim “Zajączku” Mistrzostw Województwa Łódzkiego w siatkówce plażowej w kategorii młodziczek!

Po raz pierwszy w historii rozgrywek młodzieżowych o mistrzostwo województwa dwie nasze pary zmierzyły się między sobą w meczu finałowym.

Wszystko za sprawą MARTYNY BULZACKIEJ i HANI PUCHAŁY oraz ROKSANY WOJTASIK i EWY MRÓZEK. Dziewczęta bez straty seta przebrnęły przez turniej główny aż do wielkiego finału, w którym dały prawdziwe plażowe “show”. Ostatecznie, po stojącym na naprawdę wysokim jak na tą kategorię wiekową spotkaniu “Bulzo” i “Puchcio” zwyciężyły 2:0 (22:20, 21:16), dzięki czemu obroniły mistrzowski tytuł wywalczony przed rokiem. “Roksi” do zeszłorocznego brązu dołożyła dziś srebro, dla “Ewci” to także drugi medal rozgrywek wojewódzkich w tej kategorii wiekowej, w zeszłym sezonie była bowiem mistrzynią Śląska.

BULZO i PUCHCIO awansowały bezpośrednio do turnieju finałowego MISTRZOSTW POLSKI, który w dniach 29-31 lipca odbędzie się w Górze. ROKSI i EWCIA o przepustkę do wielkiego finału powalczą podczas turnieju półfinałowego zaplanowanego na 3-5 lipca w Warszawie.
Warto też wspomnieć, że dla naszej kapitan, Martyny Bulzackiej to już… 12-ty medal rozgrywek wojewódzkich zdobyty w naszych barwach.

Na trzecim stopniu podium uplasowała się prawdziwa rewelacja turnieju, Hania Derczyńska (rocznik… 2011) oraz Roksana Hankiewicz z UKS Volley 34 Łódź, które w meczu o brąz pokonały Oliwię Gańczarczyk i Wiktorię Ignatowicz z UKS Lidera Konstantynów Łódzki. Oba zespoły awansowały do półfinału Mistrzostw Polski.

Dalsze pozycje również dla konstantynowianek: na piątej lokacie sklasyfikowane zostały Natalka i Kamila Roszewskie, a miejsce szóste zajęły Kasia Chanczak i Wiktoria Ratajczyk.

Nasze pozostałe duety także dzielnie walczyły o plażowe laury w kategorii młodziczek. Amelka Ostrowska i Oliwka Pilecka uplasowały się na 9. lokacie, 13. miejsce zajęły Ola Kita i Karolina Jelińska, na 17. miejscu sklasyfikowane zostały Martyna Szwarczewska i Maja Kosmyk oraz Kaja Dymińska i Zosia Jacoń, na 21. lokacie tegoroczne zmagania zakończyły Maja Dębkowska i Zuzia Drewicz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom, trenerom, kibicom (zwłaszcza rodzicom) za kolejny weekend pełen plażowych emocji na łaskim kąpielisku. Parom, które awansowały do rozgrywek centralnych życzymy aby wywalczyły w nich cały worek medali! Z całą resztą widzimy się po udanych wakacjach!

Na górę