Młodziczki

Łaskowianki wygrywają ćwierćfinał Mistrzostw Polski!

Ogromny sukces odniosły w miniony weekend młodziczki Łaskovii. Nasze siatkarki z roczników 2006 i 2007 bez straty seta zwyciężyły w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Młodziczek, który rozegrany został w hali sportowej MOS (dawnym “Elektryku”). Łaskowianki okazały się lepsze od zespołów z: Wieliczki, Łodzi, Krosna, Kielc i Skarżyska-Kamiennej i z pierwszego miejsca awansowały do grona 16 najlepszych zespołów w Polsce.

W turnieju wzięło udział 6 ekip, które od września rywalizowały o awans do rozgrywek centralnych w swoich województwach. Do Łasku zawitały: mistrzynie i brązowe medalistki z województwa świętokrzyskiego – Fun Sport Kielce i MKS Gala Skarżysko-Kamienna, wicemistrzynie Małopolski – MKS MOS Wieliczka, wicemistrzynie Podkarpacia – Karpaty MOSiR Krosno oraz brązowe medalistki Mistrzostw Województwa Łódzkiego – ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź. Stawkę uzupełniły mistrzynie województwa łódzkiego i gospodynie turnieju – ŁMLKS Łaskovia Łask.

Turniejowa rywalizacja rozpoczęła się w piątek rano i potrwała do niedzieli. Pierwszego dnia rozegrano mecze fazy grupowej, które zakończyły się następującymi wynikami:

Gr. A, Karpaty MOSiR Krosno – MKS Gala Skarżysko-Kamienna 2:0 (25:16, 25:20)
Gr. B, MKS MOS Wieliczka – ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź 2:1 (23:25, 25:17, 15:9)

Gr. A, ŁMLKS Łaskovia Łask – MKS Gala Skarżysko-Kamienna 2:0 (25:6, 25:7)
Gr. B, ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź – Fun Sport Kielce 2:1 (25:15, 20:25, 15:12)

Emocji nie brakowało zwłaszcza w grupie B, gdzie oba mecze kończyły się po tie-brekach. Rywalizację w grupach dokończyliśmy w sobotę rano:

Gr. A, ŁMLKS Łaskovia Łask – Karpaty MOSiR Krosno 2:0 (25:2, 25:11)
Gr. B, MKS MOS Wieliczka – Fun Sport Kielce 2:0 (25:9, 25:13)

Po zakończeniu fazy grupowej awans do dalszego etapu uzyskały ekipy z: Wieliczki, Łasku (obie bez porażki), Łodzi i Krosna (obie z jedną porażką). Przed rozpoczęciem fazy finałowej rozegrany został jeszcze mecz o piąte miejsce w turnieju, w którym Fun Sport Kielce okazał się lepszy od Gali Skarżysko-Kamienna:

Mecz o V miejsce, Fun Sport Kielce – Gala Skarżysko-Kamienna 2:0 (25:9, 25:17)

Dwa ostatnie sobotnie mecze były jednocześnie pierwszymi spotkaniami etapu finałowego, w którym 2 najlepsze zespoły z obu grup łączyły się w grupę finałową, z zaliczeniem bezpośredniego wyniku starcia z poprzedniego etapu.

W pierwszym meczu fazy finałowej doszło do wewnętrznego spotkania między reprezentantkami województwa łódzkiego: Łaskovia zmierzyła się z ŁKS. Przed meczem wiadomo było, że wygrana bez straty seta daje awans do turnieju półfinałowego łaskowiankom, łodzianki by przedłużyć swoje szanse na awans także musiały to starcie wygrać. Oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko, stojące na dobrym poziomie. Ostatecznie to łaskowianki zwyciężyły 2:0 dzięki czemu awansowały do półfinału, a po kończącym spotkanie ataku Hani Puchały na hali wybuchł prawdziwy szał radości.

W ostatnim sobotnim meczu MKS MOS Wieliczka pewnie pokonał Karpaty MOSiR Krosno i uzupełnił grono półfinalistek.

Wyniki fazy finałowej ułożyły się tak, że niedzielne spotkania były meczami kolejno o III i I miejsce w turnieju. W porannym starciu ŁKS-u z Karpatami lepsze w dwóch setach okazały się łodzianki, a starcie łaskowianek z ekipą z Wieliczki zakończyło się wygraną gospodyń, choć w obu partiach wicemistrzynie Małopolski postawiły Łaskovii trudne warunki, w każdym z setów prowadząc w pewnym momencie nawet 4 punktami.

Wyniki fazy finałowej:

ŁMLKS Łaskovia Łask – ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź 2:0 (25:18, 25:17)
MKS MOS Wieliczka – Karpaty MOSiR Krosno 2:0 (25:19, 25:18)

ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź – Karpaty MOSiR Krosno 2:0 (25:16, 25:19)
ŁMLKS Łaskovia Łask – MKS MOS Wieliczka 2:0 (25:17, 25:15)

Ostateczna klasyfikacja grupy finałowej:

 1. ŁMLKS Łaskovia Łask – 6 pkt
 2. MKS MOS Wieliczka – 5 pkt
 3. ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź – 4 pkt
 4. Karpaty MOSiR Krosno – 3 pkt

Po zakończeniu turnieju puchary za poszczególne miejsca wręczyła wraz z trenerem Bogdanem Lipowskim Pani Beata Pokorska-Galowicz, dyrektor Zespołu Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie k. Łasku, gdzie od września otwarta zostanie także klasa SMS w piłce siatkowej dziewcząt. Mecz finałowy oglądał także Starosta Łaski, Pan Piotr Wołosz.

Przed zakończeniem cała hala odśpiewała gromkie “Sto Lat” sobotnim i niedzielnym solenizantkom:

 • Roksanie Wojtasik z Łasku,
 • Zuzi Karamus z Krosna,
 • Paulinie Życzkowskiej z Wieliczki.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom, które przez te 3 dni mieliśmy przyjemność gościć w Łasku. Do zobaczenia na siatkarskich boiskach!

Dla naszych siatkarek awans do najlepszej 16-ki w Polsce to niewątpliwie ogromny sukces. Wielkie brawa należą się wszystkim dziewczętom, które przez kilka lat budowały nasz zespół. Każda z Was dołożyła bezcenną cegiełkę do miejsca, w którym się znaleźliśmy!

Awans do PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI MŁODZICZEK wywalczyły:

 • Martyna Bulzacka – kapitan zespołu
 • Weronika Kula
 • Martyna Michalak
 • Karolina Kulczyńska
 • Hania Puchała
 • Roksana Wojtasik
 • Ania Martynowska
 • Natalka Kiejnich
 • Julia Bryl
 • Zuzia Plich
 • Lena Jokiel
 • Paulina Fister
 • Oliwka Pilecka
 • Angelika Witek

Trenerzy zespołu: Filip Lipowski, Bogdan Lipowski i Maja Lipowska

Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Łasku za wsparcie organzacji turnieju ćwierćfinałowego poprzez udostępnienie hali MOS na potrzeby jego organizacji oraz ufundowanie pucharów dla 3 najlepszych zespołów.

Na zakończenie bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować współautorkom i współautorom naszego sukcesu, niezastąpionym rodzicom! Dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzacie, za pomoc w rozwiązywaniu wszystkich kryzysów, jakie pojawiają się na siatkarskiej drodze dziewcząt, za to że jesteście z nami przy organizacji każdego meczu i turnieju i na każdym wyjeździe. Wszystkim mamom (i Panu Krzyśkowi Michalakowi) dziękujemy za pyszne ciasta i poczęstunek, na który mogą liczyć uczestnicy podczas organizowanych przez nas zawodów. Jesteście wielcy!

Na górę