II liga

Łaskovia pokonała AZS AWF-UKSW!

Siatkarki Łaskovii zainkasowały 3 punkty w starciu z AZS AWF-UKSW, po emocjonującym spotkaniu. Zarówno w trzeciej jak i w czwartej partii nasz zespół odrabiał kilkupunktową stratę, by pokonać rywalki w końcówkach setów.

Mecz lepiej zaczęły warszawianki, które na początku pierwszej partii uzyskały kilkupunktową przewagę, a następnie dowiozły ją do końca seta zwyciężając 25:22.

W secie drugim role się odwróciły i to Łaskovia prowadziła od początku do końca, wygrywając 25:18.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od prowadzenia łaskowianek, które w pewnym momencie wynosiło nawet 4 punkty, jednak w środkowej części trzeciej partii zespół AZS AWF-UKSW zniwelował straty i wyszedł na prowadzenie (16:13). Dzięki ofiarnej grze w obronie, gdzie wyróżniała się Julia Gruszecka, a także skutecznej grze na siatce, gdzie dzięki dobrym rozegraniom Katarzyny Łubis, raz po raz skutecznie atakowała Klaudia Maryniak, podopieczne Bogdana Lipowskiego doprowadziły do wyrównania, a następnie zwyciężyły 25:21.

Podobny przebieg miała partia czwarta. Na początku prowadzenie objęły gospodynie, ale AWF-UKSW szybko odrobił straty i wydawało się że wszystko zmierza w kierunku tie-breaka. Warszawianki prowadziły 22:19, a później przy stanie 24:23 miały piłkę setową. Siatkarki z Łasku obroniły 2 setbole, a przy stanie 25:25 skutecznym atakiem popisała się Julia Gruszecka. Spotkanie punktowym serwisem zakończyła kapitan Łaskovii, Aleksandra Mielczarek.

ŁMLKS Łaskovia – AZS AWF-UKS Warszawa 3:1
22:25, 25:18, 25:21, 27:25

Składy zespołów:

Łaskovia: Możdżeń, Łubis, Nogieć, Gruszecka, Maryniak, Mielczarek, Gluba (libero) oraz Dzwonnik, Kretek, Pokora, Armacka

AZS AWF-UKSW: Mansfeld, Fiuk, Brzoska, Tustanowska, Płuciennik, Jasek, Dudek (libero) oraz Woińska, A. Krakowska

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę