Minisiatkówka

Łaskovia mistrzem województwa w czwórkach!

W dniu 27 czerwca odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Łasku turniej finałowy Mistrzostw Województwa Łódzkiego w minisiatkówce Kinder+Sport w kategoriach: dwójek, trójek i czwórek. Zawody były jednocześnie turniejem eliminacyjnym do finału ogólnopolskiego, do którego awans uzyskały po 2 najlepsze zespoły w każdej kategorii.

W zmaganiach dwójek (rocznik 2009 i młodsze), w których nie mieliśmy swojego przedstawiciela rywalizowało 8 zespołów. Ostatecznie złoto powędrowało do ekipy Lidera Konstantynów Łódzki, srebro do Czwórki Aleksandrów Łódzki, a brąz do Siatki Zgierz.

W kategorii trójek (rocznik 2008 i młodsze), w gronie 6 startujących ekip znalazły się 2 zespoły reprezentujące Łaskovię. Ostatecznie nasz pierwszy zespół: Oliwka Czajka, Ola Piotrowska, Julia Gwis i Ola Kita zajął piątą lokatę, a druga drużyna: Martyna Szwarczewska, Blanka Pałuszyńska i Natalka Owczarek została sklasyfikowana na szóstej pozycji. Złoto podobnie jak w dwójkach powędrowało do Lidera Konstantynów Łódzki, srebro do Volley 34 Łódź, a brąz do UMKS-u Tuszyn.

Po zakończeniu rywalizacji w dwójkach i trójkach przyszła pora na ostateczne rozstrzygnięcie w kategorii czwórek (rocznik 2007 i młodsze). Tutaj w gronie 6 finalistek mieliśmy aż 3 ekipy.

Nasz pierwszy zespół: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała, Roksana Wojtasik i Ania Martynowska potwierdził dominację w swoim roczniku w województwie łódzkim, gdzie nie przegrał seta od ponad 2 lat. Łaskowianki po raz trzeci z rzędu pojadą na Mistrzostwa Polski. Wyniki poszczególnych spotkań mówią same za siebie:

  • Łaskovia I – ŁKS 2:0 (15:5, 15:3)
  • Łaskovia I – Lider II 2:0 (15:4, 15:4)
  • Łaskovia I – Lider I 2:0 (15:3, 15:2)

Na drugim i trzecim miejscu zostały sklasyfikowane dwa zespoły Lidera Konstantynów Łódzki, tuż za podium uplasowała się natomiast drużyna Łaskovii II: Maja Felczerek, Amelka Piotrowicz, Weronika Kula, Kiara Palinceusz, Zuzia Zydorek i Natalka Iwanowska. Nasza trzecia ekipa: Zuzia Gwis, Lena Michalska, Zuzia Młynarczyk, Amelka Krakowiak, Ada Piech i Lena Dobroszek zakończyła rywalizację na szóstej lokacie.

Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego w czwórkach wybrana została Martyna Michalak.

Łaskovia I – mistrzynie województwa w kategorii czwórek
Łaskovia II – czwarte miejsce w turnieju finałowym w kategorii czwórek
Łaskovia III – w finale wojewódzkim czwórek uplasowała się na szóstej lokacie
Na górę