Juniorki

Kolejne mecze młodziczek i juniorek

Za nami ostatnie w tym roku występy młodziczek i juniorek Łaskovii. Nasze młode siatkarki mogą zaliczyć miniony weekend do udanych. Młodziczki zajęły trzecie miejsce w turnieju grupy C. Juniorki mimo braku kilku podstawowych zawodniczek zwyciężyły 3:0 z Siatkarzem Wieluń.

Zespół młodziczek w sobotę wystąpił w turnieju grupy C rozgrywek wojewódzkich, który odbył się w Skierniewicach.

W pierwszym meczu łaskowianki zmierzyły się z gospodyniami, drużyną Skier-Visu. W premierowej odsłonie nasze siatkarki toczyły wyrównaną walkę, ale przeciwniczki okazały się lepsze po wyrównanej końcówce. W secie drugim skierniewiczanki szybko osiągnęły kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do końca partii, zwyciężając w całym meczu 2:0.

W drugim spotkaniu przeciwniczkami Łaskovii były siatkarki Salosu-Wodna Łódź. Pierwszy set padł łupem łaskowianek, ale w drugim zdecydowanie lepsze okazały się łodzianki. Zwycięzcę wyłonił tie-break, w którym to Salos początkowo osiągnął przewagę i przy zmianie stron prowadził 8:4. W drugiej części decydującej odsłony nasze zawodniczki okazały się jednak skuteczniejsze i po emocjonującej końcówce zwyciężyły 15:13.

Ostatnimi rywalkami podopiecznych Filipa Lipowskiego były siatkarki UKS Ozorków. Ozorkowianki miały z łaskowiankami rachunki do wyrównania, ponieważ w rozegranym cztery tygodnie wcześniej meczu na własnym parkiecie uległy Łaskovii 0:2. Tym razem to zawodniczki prowadzone przez Małgorzatę Kuropatwę odniosły zwycięstwo w dwóch partiach i zasłużenie, bez straty seta zwyciężyły w całym turnieju i awansowały do grupy B.

Trzy porażki sprawiły, że w grupie D po raz pierwszy zagrają siatkarki Salosu-Wodna Łódź. Skier-Vis i Łaskovia zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce i po Nowym Roku ponownie zagrają w grupie C, gdzie zmierzą się z Juvenią Rawa Mazowiecka (spadek z grupy B) i Skrą Bełchatów (awans z grupy D).

Łaskowianki w Skierniewicach wystąpiły w składzie: Klaudia Włodarczyk, Maja Szymańska, Julia Mosińska, Kaja Sobolewska, Natalia Hajdukiewicz, Natalia Ludwisiak i Kamila Rozwalak

Wyniki turnieju grupy C rozgrywek wojewódzkich młodziczek w Skierniewicach:

ŁMLKS ŁASKOVIA Łask – MKS SKIER-VIS Skierniewice 0:2 (23:25, 19:25)
SL SALOS-WODNA Łódź – UKS Ozorków 0:2 (13:25, 18:25)
MKS SKIER-VIS Skierniewice – UKS Ozorków 0:2 (14:25, 24:26)
ŁMLKS ŁASKOVIA Łask – SL SALOS-WODNA Łódź 2:1 (25:18, 12:25, 15:13)
SL SALOS – WODNA Łódź – MKS SKIER-VIS Skierniewice 0:2 (22:25, 11:25)
UKS Ozorków – ŁMLKS ŁASKOVIA Łask 2:0 (25:14, 25:19)

Tabela:

1. UKS Ozorków – 6 pkt – awans do grupy B
2. MKS SKIER-VIS Skierniewice – 5 pkt
3. ŁMLKS ŁASKOVIA Łask – 4 pkt
4. SL SALOS-WODNA Łódź – 3 pkt – spadek do grupy D

Zespół juniorek zakończył rozgrywki fazy zasadniczej ligi wojewódzkiej niedzielnym starciem we własnej hali z Siatkarzem Wieluń. Łaskowianki już wcześniej zapewniły sobie czwarte miejsce w grupie A i awans do turniejów półfinałowych. Do starcia z wieluniankami nasze siatkarki przystąpiły osłabione brakiem Pauliny Przerywacz i Mariki Grzesiak, dzięki czemu okazję do zaprezentowania się na całym dystansie meczu otrzymały młodziczki: Maja Szymańska i Julia Mosińska. Najmłodsze siatkarki na boisku pokazały się z bardzo dobrej strony i przy wsparciu starszych koleżanek, przede wszystkim Zuzanny Pokorskiej i Julii Wojtaszek pokonały rywalki 3:0.

Po Nowym Roku łaskowianki zagrają w turniejach półfinałowych. Pierwszy z nich zaplanowany został na 9-10 stycznia, następny ma się odbyć tydzień później. Rywalkami naszych siatkarek będą: UKS Ozorków, Łódzki Klub Sportowy i Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Dwa najlepsze zespoły z każdego półfinału uzyskają awans do turnieju finałowego.

Nasze siatkarki w meczu z Siatkarzem Wieluń zagrały w składzie: Julia Wojtaszek, Agata Ciok, Magdalena Ludwisiak, Julia Mosińska, Maja Szymańska, Zuzanna Pokorska, Kinga Markiewicz (libero) oraz Klaudia Włodarczyk.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę