II liga

Kolejne mecze kontrolne za łaskowiankami

Sezon ligowy za pasem. Już w niedzielę, 25 września o godzinie 18:00, w hali przy ul. Berlinga 1 Łaskovia rozegra pierwsze spotkanie w tym sezonie, w którym zmierzy się z siatkarkami Sokoła 43 AZS-u AWF Katowice.

Podopieczne Bogdana Lipowskiego wciąż szlifują formę przed inauguracyjnym meczem i w miniony weekend rozegrały kolejną serię meczów kontrolnych w ramach Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. W zawodach zorganizowanych przez MUKS Volley Płock wzięło udział 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W sobotę odbyły się mecze grupowe, natomiast w niedzielę spotkania finałowe.

Łaskovia trafiła do grupy A, gdzie zmierzyła się kolejno z: Ósemką Siedlce, Volley Płock i ASTO Piaseczno. Łaskowianki wygrały wszystkie trzy starcia (2:1 z Siedlcami i Płockiem oraz 2:0 z Piasecznem) i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału.

W niedzielę, w meczu półfinałowym łaskie siatkarki musiały jednak uznać wyższość Młodej Legionovii Legionowo przegrywając 0:2. W spotkaniu o miejsce trzecie Łaskovia po raz drugi w ciągu dwóch dni okazała się lepsza od Ósemki Siedlce zwyciężając 2:0.

Łaskovia zagrała w Siedlcach w składzie: Joanna Gruszka, Agata Gwardecka, Maja Daleszczyk, Paulina Czubak, Agnieszka Gonerska, Magdalena Stasiak, Aleksandra Pizon, Paulina Przerywacz, Aleksandra Mielczarek-Błońska, Angelika Mierzyńska, Julia Wojtaszek, Zuzanna Pokorska.

Przed podopiecznymi Bogdana Lipowskiego została jeszcze jedna próba. W środę, w hali przy ul. Berlinga łaskowianki zagrają ostatnie spotkanie kontrolne. Ich przeciwniczkami będzie zespół Młodych Budowlanych Łódź.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę