Siatkówka plażowa

Kadra siatkarek plażowych z Kasią Kociołek w składzie przygotowuje się do sezonu

Na początku roku poznaliśmy ostateczny skład kadry Polski seniorek w siatkówce plażowej na sezon 2017. Obok olimpijek z Rio de Janeiro Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej oraz Jagody Gruszczyńskiej, Aleksandry Gromadowskiej i Doroty Strąg w biało-czerwonych barwach będziemy mogli oglądać także wychowankę Łaskovii, Katarzynę Kociołek.

– Przygotowania do sezonu zaczęłyśmy już we wrześniu – mówi Kasia, którą udało nam się namówić na krótką rozmowę – na początku trenowałyśmy w Szczyrku, później w Olsztynie, a następnie w Warszawie, do której będziemy wracać między turniejami i zgrupowaniami. Obecnie kończymy trzytygodniowy obóz na Teneryfie, po którym mamy w planie kilka dni przerwy na odpoczynek i złapanie oddechu. Później spotykamy się na tygodniowym zgrupowaniu w Warszawie, po którym wylatujemy na kolejny obóz, tym razem do Aten, gdzie spędzimy kolejne dwa tygodnie. Potem czeka nas jeszcze jedno zgrupowanie, które w zależności od pogody odbędzie się w Polsce lub za granicą. W połowie kwietnia udamy się do Chin gdzie rozegramy nasz pierwszy turniej w tym sezonie.

Partnerką Kasi ma być w tym roku Dorota Strąg. Obie siatkarki przed dwoma laty zaliczyły już pierwszy wspólny sezon, dwukrotnie zdobyły też razem wicemistrzostwo Europy do lat 22.

Partnerką Kasi w tym sezonie będzie ponownie Dorota Strąg, fot. CEV

– Naszym głównym celem w tym roku są rozgrywki miedzynarodowe – opowiada Kasia na temat planów startowych na nadchodzące miesiące – po wyjeździe do Chin będziemy brać udział w kolejnych turniejach organizowanych przez FIVB (Międzynarodową Federację Siatkówki) i CEV (Europejską Konfederację Siatkówki) w Europie, a także na innych kontynentach. Jeśli kalendarz startów na to pozwoli będziemy też chciały pokazać się na naszych krajowych plażach, choćby w cyklu turniejów Plaża Open – dodaje siatkarka, jeszcze raz podkreślając, że priorytetem są w tym roku występy na arenie międzynarodowej.

– Chciałybyśmy w tym roku zdobyć jak największą ilość punktów rankingowych i pokazać się z jak najlepszej strony w meczach z drużynami ze światowej czołówki. Możemy obiecać, że w każdym spotkaniu będziemy walczyć i damy z siebie wszystko na boisku. Na razie skupiamy się na obecnym sezonie, choć nie ukrywam, że gdzieś w długofalowych rozmyślaniach pojawiają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio, o które bardzo chciałybyśmy powalczyć w kolejnych latach – podsumowuje Kasia.

O wynikach osiąganych przez Kasię i Dorotę w nadchodzącym sezonie będziemy oczywiście na bieżąco informować za pośrednictwem naszej strony internetowej i profilu na Facebooku. Nie pozostaje nic innego jak tylko mocno trzymać kciuki za nasze siatkarki!

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę