Kadetki

Kadetki zainaugurowały fazę zasadniczą

Pierwszy ligowy turniej kadetek za nami i rozpoczęty od razu “z grubej rury”. “Czas antenowy” dziewczęta wykorzystały w sobotę w pełni: można zagrać 2 tie-breaki? Czemu nie!

Niestety, jak co roku w tej kategorii wiekowej, ekipa zaczyna nam się powoli wykruszać, czy to przez “nadmiar obowiązków”, czy to przez problemy zdrowotne. W dodatku w drugim meczu sobotniego turnieju, do grona niedysponowanych dołączyła Hania Zwolińska, która doznała urazu stawu skokowego – Haniu trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót na boisko (podobnie jak i za całą resztę)!

Przy tej okazji warto wspomnieć o tych najbardziej wytrwałych, które są z drużyną od samego początku i na które mimo tego trudnego, nastoletniego okresu zawsze można liczyć. Brawa dla Was!

Grających ze starszymi koleżankami młodziczek nie będziemy już więcej chwalić, bo jeszcze w piórka nam za bardzo obrosną, ale trzeba przyznać, że dziewczyny w gronie starszych koleżanek dały radę po raz kolejny.

Co do gry? Jak to u dziewcząt, kupa momentów bardzo dobrych, przeplatana prostymi błędami. Będziemy mocno pracować żeby stosunek pierwszych do drugich był jak największy. Najważniejsze, że w grupie, która pozostała w grze nie brakuje zaangażowania!

Ostatecznie w pierwszym turnieju fazy zasadniczej zajmujemy drugie miejsce:

1. Volley 34 Łódź – awans do grupy 2
2. Łaskovia Łask – utrzymanie w grupie 3
3. ABiS SP 64 Łódź – spadek do grupy 4

Wyniki poszczególnych spotkań:

Łaskovia Łask – ABiS SP 64 Łódź 2:1
(12:25, 25:18, 15:9)

ABiS SP 64 Łódź – Volley 34 Łódź 0:2
(19:25, 17:25)

Łaskovia – Volley 34 1:2
(22:25, 25:22, 8:15)

Skład Łaskovii: Kamila Rozwalak, Amelia Kisiel, Paulina Olszacka, Paulina Żyła, Hania Zwolińska, Maja Rozkal, Weronika Buczkowska, Martyna Kmiecik, Hania Puchała, Martyna Bulzacka, Nadia Miksa.

Na górę