Kadetki

Kadetki z szóstym miejscem w lidze wojewódzkiej

W sobotę turniejem grupy 2 w Aleksandrowie Łódzkim zakończyliśmy rozgrywki ligi wojewódzkiej kadetek (dziewczęta z rocznika 2003 i młodsze).

Nasz udział w zawodach rozpoczął się niefortunnie, gdyż już w drugiej akcji naszego pierwszego meczu z Salosem-Wodna Łódź kontuzji doznała jedna z rywalek, czego skutkiem było zdekompletowanie ekipy przeciwnej i nasza wygrana 2:0 (25:2, 25:0). Mimo że oficjalny mecz zakończył się zanim się na dobre rozpoczął, to trenerzy zgodnie ustalili, że dograją spotkanie do końca towarzysko i w tym starciu lepsze okazały się łodzianki. Brawa dla drużyny trenera Mateusza, trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia kontuzjowanej zawodniczki Salosu!

W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z gospodyniami, Czwórką Aleksandrów Łódzki. Mecz zakończył się wygraną aleksandrowianek 2:0 (25:16, 25:19). Nasze siatkarki dzielnie walczyły do połowy obu setów, ale końcówki należały do lepiej dysponowanych miejscowych.

Choć zakończenie sezonu wypadło blado w naszym wykonaniu, to naszym siatkarkom należą się duże brawa za całą postawę w tegorocznych rozgrywkach. Ligę wojewódzką kończymy na 6 miejscu w gronie 19 startujących zespołów, najwyższym w tej kategorii wiekowej od kilku lat, a warto wspomnieć, że 2 razy w tym sezonie otarliśmy się o awans do najwyższej grupy ligi wojewódzkiej. Brawo dziewczęta!

W ostatnim turnieju w Aleksandrowie Łódzkim zagrały: Kamila Rozwalak (kapitan zespołu), Paulina Olszacka, Hania Zwolińska, Weronika Buczkowska, Amelka Kisiel, Karolina Kulczyńska, Martyna Michalak, Hania Puchała, Martyna Bulzacka i Julka Bryl.

Przez cały sezon, we wszystkich wcześniejszych turniejach zespół wspierała także nieobecna na ostatnich zawodach, kontuzjowana Maja Rozkal. Spory wkład w osiągnięty w tym sezonie wynik miała również Olga Łukaszewska, która zagrała w czterech turniejach. W tegorocznych rozgrywkach brały udział także: Paulina Żyła, Nadia Miksa, Martyna Kmiecik, Wiktoria Bednarek oraz Asia Laszczyk.

Na górę