Kadetki

Kadetki piąte w Białymstoku

W dniach 19-20 marca nasze siatkarki rywalizowały w Białymstoku w ramach turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Kadetek.

W pierwszym dniu turnieju sensacji nie było, nasz młodziutki zespół uległ wicemistrzyniom Pomorza, Gedanii Gdańsk 0:3 (18:25, 18:25, 14:25) i mistrzyniom Małopolski, SMS Solna Wieliczka 0:3 (17:25, 10:25, 21:25).

Mimo dwóch przegranych, dziewczęta zasłużyły na duże słowa pochwały, gdyż momentami godnie dotrzymywały kroku starszym i bardziej doświadczonym koleżankom.

W drugim dniu zawodów nasze dziewczęta w meczu o 5. miejsce pokonały gospodynie turnieju, mistrzynie Podlasia, Białostocka Akademia Siatkówki Klub Sportowy 3:0 (25:18, 25:17, 25:23)!

Z Białegostoku wywieźliśmy bagaż cennych doświadczeń, który już wkrótce zamierzamy wykorzystać w docelowej dla większości dziewcząt kategorii młodziczek.

Wielkie brawa dla całej żółto-czerwono-czarnej ekipy! 💛🖤💛❤️🖤❤️

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu ZBIGNIEWOWI ZYDORKOWI i firmie ZZ PARTNERS – https://zzpartners.pl/ – za finansowe wsparcie, które pozwoliło nam na organizację wyjazdu! 💛🖤💛❤️🖤❤️

Piąte miejsce w turnieju ćwierćfinałowym wywalczyły:

1. Weronika Kula
2. Martyna Bulzacka
5. Martyna Michalak
6. Karolina Kulczyńska
8. Hania Puchała
10. Roksana Wojtasik
13. Ania Martynowska
14. Zuzia Gruchaj
16. Natalia Kiejnich
17. Julia Bryl
20. Lena Jokiel
23. Paulina Fister

Trenerzy: Filip Lipowski i Bogdan Lipowski

Na koniec kilka słów bezpośrednio od trenera Filipa: “Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Zuzi Gruchaj, dla której był to ostatni turniej w kategorii kadetek. Zuzia, która dołączyła do naszego zespołu w tym sezonie pokazała kawał charakteru i mimo trapiących ją kontuzji oraz tego, że przed sezonem wszystkie jej rówieśniczki zrezygnowały z gry w naszej drużynie wytrwale trenowała i walczyła na boisku wspólnie z młodszymi koleżankami. Brawo Zuzia! ❤️🖤❤️💛🖤💛

A na podziękowania dla całej reszty gagatków przyjdzie jeszcze w tym sezonie czas. 😉

Na górę