Juniorki

Juniorki na czele grupy 3, młodziczki sparowały w Konstantynowie

Udany weekend mają za sobą nasze juniorki (rocznik 1999 i młodsze) występujące w grupie 3 ligi wojewódzkiej. Nasz zespół, w którym grają głównie kadetki i młodziczki (i tylko 3 juniorki z rocznika 2000) odniósł 2 zwycięstwa we własnej hali i wysunął się na pierwsze miejsce w tabeli swojej grupy.

W piątek łaskowianki zmierzyły się z Libero Pajęczno. Spotkanie miało nerwowy przebieg. Po pierwszym dość gładko wygranym przez nasze siatkarki secie (25:19), w dwóch kolejnych odsłonach oba zespoły trwoniły wypracowane na przestrzeni całej partii przewagi i wynik rozstrzygał się w końcówkach, w których więcej zimnej krwi zachowywały gospodynie. Łaskovia zwyciężyła 25:23 i 27:25 i w całym meczu 3:0.

W niedzielę do Łasku zawitał dotychczasowy lider tabeli – Czwórka II Aleksandrów Łódzki. Również i w tym meczu naszym siatkarkom udało się zainkasować 3 punkty, zwyciężając po emocjonującym spotkaniu 3:1. Wygrana pozwoliła na wyprzedzenie aleksandrowianek w tabeli i do drugiej rundy pierwszej fazy grupowej Łaskovia będzie przystępować z pozycji lidera.

Łaskovia Łask – Libero Pajęczno 3:0
25:19, 25:23, 27:25

Łaskovia Łask – Czwórka II Aleksandrów Łódzki 3:1
25:23, 14:25, 25:17, 25:22

Skład Łaskovii: Kaja Sobolewska, Julia Wojtaszek, Karolina Chwiałkowska, Kamila Rozwalak, Weronika Bednarek, Aleksandra Felcenloben, Maja Szymańska, Martyna Kmiecik, Marika Grzesiak, Natalia Ludwisiak, Hanna Kowalewska, Alicja Jaryszek

W niedzielę na towarzyski turniej do Konstantynowa Łódzkiego udały się nasze młodziczki (rocznik 2003 i młodsze). Łaskowianki zmierzyły się z Juvenią Rawa Mazowiecka, Liderem Konstantynów Łódzki i Salosem-Wodna Łódź. Formuła turnieju przewidywała rozegranie 2 setów (bez względu na wynik) pomiędzy każdym z zespołów.

Łaskowianki uległy 0:2 (21:25, 21:25) Juvenii, zremisowały 1:1 (19:25, 25:17) z Liderem i zwyciężyły 2:0 z Salosem (25:19, 25:16). W turnieju triumfował Lider (2 zwycięstwa i remis, sety 5:1), drugie miejsce zajęła Juvenia (2 zwycięstwa i porażka, sety 4:2), trzecia pozycja dla Łaskovii (zwycięstwo, remis i porażka, sety 3:3), a na czwartej lokacie uplasował się Salos-Wodna (3 porażki, sety 0:6). Był to dla naszych młodziczek jeden z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczynającym się 28 października sezonem ligi wojewódzkiej.

Skład Łaskovii: Kamila Rozwalak, Alicja Jaryszek, Wiktoria Bednarek, Hanna Kowalewska, Olga Łukaszewska, Paulina Olszacka, Martyna Kmiecik, Weronika Buczkowska, Nadia Miksa, Ida Buczkowska, Klaudia Pawłowska