Historia

II turniej żeńskiej piłki siatkowej

Już po raz drugi ŁMLKS Lampogas wspólnie z Urzędem Miejskim w Łasku zorganizował Wojewódzki Turniej Żeńskiej Piłki Siatkowej. W tym roku w zmaganiach wzięło udział 6 zespołów. Oprócz drużyn juniorek i seniorek ŁMLKS Lampogas, nasze zaproszenia przyjęły zespoły: UKS-u 179 Łódź, ULKS-u Zelów, MMKS-u Łęczyca oraz drużyna z Białorusi. Podobnie jak przed rokiem rozgrywki toczyły się w dwóch halach: w hali ZSP nr 2 przy ul. Warszawskiej i w hali Gimnazjum nr 2 przy ul. Berlinga.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00, a przy ceremonii otwarcia nie zabrakło przedstawicieli miasta i gminy Łask na czele z burmistrzem Jackiem Pałuszyński, wiceburmistrzem Krzysztofem Nowakowski i przewodniczącym rady miejskiej w łasku Januszem Drohomireckim. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w grupie B (mecze rozgrywane w hali Gimnazjum nr 2) znalazły się ŁMLKS Lampogas II, MMKS Łęczyca i ULKS Zelów, natomiast w grupie A (hala przy ZSP nr 2) ŁMLKS Lampogas I, UKS 179 Łódź i Białoruś. Mecze eliminacyjne w grupach toczone były systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Przede wszystkim w grupie B nie brakowało emocji. Już pierwszy mecz pomiędzy ŁMLKS Lampogas II, a drużyną z Łęczycy przysporzył kibicom wielu siatkarskich wrażeń. W pierwszym secie zawodniczki obu drużyn walczyły o każdą piłkę, co sprawiło, że kibice byli świadkami trzymającej w napięciu końcówki. Prowadzenie raz po raz zmieniało się, obie drużyny miały po kilka piłek setowych. Ostatecznie nasze zawodniczki zwyciężyły 34:32. Zwycięstwo w pierwszej partii dał im przewagę psychiczną nad przeciwniczkami, które drugiego seta oddały praktycznie bez walki przegrywając 25:16.

W drugim meczu juniorek ŁMLKS Lampogas, gdzie przeciwniczkami był zespół ULKS-u Zelów, również emocje towarzyszyły fanom naszej drużyny tylko w pierwszym secie wygranym przez drużynę w żółto-czerwonych strojach 25:23. Druga partia to gładkie zwycięstwo ŁMLKS-u do 15.

Trzecie spotkanie w tej grupie – pojedynek między MMKS Łęczyca z ULKS Zelów – zakończyło się wynikiem 2:0 (25:11, 25:21) dla Łęczycanek.

W grupie A mecze nie były tak emocjonujące, jednak gra zawodniczek naszego klubu mogła się podobać. Seniorki ŁMLKS Lampogas bez problemu pokonały UKS 179 Łódź 2:0 (25:21, 25:21) i zespół z Białorusi (25:12, 25:11), natomiast w trzecim spotkaniu tej grupy UKS pokonał Białoruś również 2:0 (25:17, 25:14).

Po zakończeniu zmagań grupowych przyszedł czas na walkę o poszczególne miejsca w turnieju. W walce o miejsce 5 ULKS Zelów pokonał Białoruś 2:1 (17:25, 25:15, 15:9).

W pierwszym półfinale ŁMLKS Lampogas I pokonał bez większych problemów MMKS Łęczyca 2:0 (25:22, 25:18), natomiast w drugim meczu półfinałowym zespół UKS 179 Łódź zwyciężył z naszymi juniorkami również 2:0 (25:16, 26:24), mimo iż w drugim secie nasz zespół miał cztery piłki setowe.

Mecz o trzecie miejsce to gładkie zwycięstwo ŁMLKS Lampogas II nad zespołem z Łęczycy 2:0 (25:7, 25:14), a finał to trzysetowy pojedynek pomiędzy UKS 179 Łódź, a seniorkami naszego zespołu, w którym zwyciężyły Łodzianki 2:1 (28:30, 25:15, 15:5). Tylko w pierwszym secie finałowego spotkania, nasz zespół zdołał sprawić opór drużynie UKS-u, która głównie dzięki dobrej grze w obronie i skutecznym atakom Karoliny Michalkiewicz i Karoliny Sowały zwyciężyła w II Wojewódzkim Turnieju Żeńskiej Piłki Siatkowej.

Nagrody dla najlepszych zawodniczek i puchary dla drużyn wręczyli burmistrz Łasku Jacek Pałuszyński, a także prezes Lampogas Polska – Claudio Tozzi.

Oto ostateczna kolejność II Wojewódzkiego Turnieju Żeńskiej Piłki Siatkowej (w nawiasie najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach:
1. UKS 179 Łódź (Karolina Michalkiewicz)