Minisiatkówka

Dwójki i trójki grały w Bełchatowie

W sobotę, 19 marca odbył się drugi turniej eliminacyjny wojewódzkich rozgrywek minisiatkówki Kinder + Sport w kategorii dwójek i trójek. Tym razem nasze siatkarki wybrały się do bełchatowskiej Hali Energia, w której na codzień swoje mecze rozgrywają wielokrotni mistrzowie Polski, siatkarze Skry Bełchatów. W turnieju wzięło udział 6 zespołów Łaskovii: 4 zespoły w kategorii dwójek (rocznik 2005 i młodsze) oraz 2 zespoły w kategorii trójek (rocznik 2004 i młodsze).

Najlepiej zaprezentował się zespół trójek Łaskovia II w składzie: Alicja Jaryszek, Paulina Olszacka i Olga Łukaszewska, który wygrał swoją grupę eliminacyjną i z pierwszego miejsca awansował do turnieju półfinałowego. Ala, Paulina i Olga zwyciężyły we wszystkich grupowych meczach pokonując: Libero Pajęczno I, Libero Pajęczno II oraz Akademię Siatkówki Skry Bełchatów II.

Drugi zespół trójek, Łaskovia I w składzie: Nadia Miksa, Kalina Pach, Weronika Szarzankiewicz i Ola Jaszczak, po dobrym występie w pierwszym turnieju eliminacyjnym tym razem zajął piąte miejsce w swojej grupie ulegając: Koronie Bełchatów, Akademii Siatkówki Skry Bełchatów I, Akademii Siatkówki Zduńska Wola i Libero Pajęczno III.

W kategorii dwójek najlepiej wypadły Nadia Holc i Alicja Sawicka (Łaskovia II), które zajęły drugie miejsce w grupie I pokonując: Siatkarza Wieluń VI, Łaskovię I (Martyna Michalak i Martyna Bulzacka, 4. miejsce) oraz Łaskovię III (Pola Cichecka i Amelia Woźniak, 5. miejsce) i ulegając Siatkarzowi Wieluń V. Czwarte miejsce w grupie J zajęły Wiktoria i Amelia Michalak, które uległy Siatkarzowi Wieluń II i IV oraz Akademii Siatkówki Zduńska Wola.

Do turniejów półfinałowych awansowały: Siatkarz Wieluń I, II i V w kategorii dwójek oraz Łaskovia II, Libero Pajęczno I, AS Skra Bełchatów I i II, Korona Bełchatów i AS Zduńska Wola w kategorii trójek.

Turniej półfinałowy odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia w Tuszynie. Nasze siatkarki trafiły do grupy B, a ich rywalkami będą: UKS VOLLEY 34 I Łódź, ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź, SALOS I Łódź, MUKS JUVENIA I Rawa Mazowiecka oraz MUKS JUVENIA IV Rawa Mazowiecka. Do finału wojewódzkiego awansują dwa najlepsze zespoły.