Minisiatkówka

Dwie trójki w wielkim finale Mistrzostw Województwa!

Świetnie spisały się nasze TRÓJKI (dziewczęta z rocznika 2007) w rozegranym w sobotę turnieju półfinałowym Mistrzostw Województwa Łódzkiego Kinder+Sport. Oba nasze zespoły uzyskały awans do turnieju finałowego, a to oznacza, że już 1 czerwca zagrają w gronie 8 najlepszych zespołów województwa w swojej kategorii wiekowej!

Po raz kolejny bez straconego seta swoje zmagania zakończyła Łaskovia I w składzie: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Ania Martynowska i Hania Puchała. Dziewczęta pokonały rówieśniczki z Volley 34 Łódź, Skry Bełchatów i ŁKS-u Siatkówka Żeńska III Łódź.

Znacznie więcej emocji przyniosły nam zmagania Łaskovii II, która wystąpiła w zestawieniu: Maja Felczerek, Amelia Piotrowicz, Kiara Palinceusz, Zuzia Młynarczyk i Lena Michalska. Dziewczęta 2:0 zwyciężyły z SP 91 Łódź, później po dramatycznym meczu wygrały w tie-breaku z Liderem II Konstantynów Łódzki, a w ostatnim meczu uległy 1:2 ŁKS-owi Siatkówka Żeńska II Łódź. Przegrany mecz z łodziankami sprawił, że łaskowianki zajęły drugie miejsce w swojej grupie (lepszy dzięki korzystniejszemu bilansowi setów okazał się Lider II), ale również ono dało przepustkę do wielkiego finału!

Serdecznie dziękujemy Zarządowi Powiatu Łaskiego za udostępnienie hali sportowej “Elektryka” na potrzeby organizacji zawodów.

Decydujący o mistrzostwie województwa i awansie do Mistrzostw Polski turniej finałowy (na finał ogólnopolski do Zabrza pojedzie mistrz i wicemistrz województwa) rozegrany zostanie 1 czerwca, w hali Gimnazjum nr 2 w Łasku. Mocno trzymamy kciuki za to, by nasze siatkarki sprawiły sobie tego dnia miły prezent z okazji Dnia Dziecka.

Na górę