Minisiatkówka

Czwórki z szóstym miejscem w województwie

Turniej finałowy czwórek w Konstantynowie Łódzkim zakończył tegoroczne rozgrywki minisiatkówki w województwie łódzkim. W najlepszej ósemce, która w sobotę zagrała o medale i awans do rozgrywek ogólnopolskich znalazły się siatkarki Łaskovii. Podopieczne Mai Lipowskiej ostatecznie zajęły w wielkim finale szóste miejsce, czym o jedną pozycję poprawiły wynik uzyskany w tym sezonie przez zespoły naszych trójek i juniorek.

Nasze siatkarki trafiły do grupy A, w której zmierzyły się z Jokerem Tomaszów Mazowiecki, Czwórką Aleksandrów Łódzki i Akademią Siatkówki Skry Bełchatów. W pierwszych dwóch meczach przeciwniczki okazały się zdecydowanie lepsze od łaskowianek, gładko wygrywając 2:0. W trzecim spotkaniu grupowym to Łaskovia zaprezentowała się z bardzo dobrej strony zwyciężając ze Skrą bez straty seta. Wygrana z zespołem z Bełchatowa dała podopiecznym Mai Lipowskiej trzecie miejsce w grupie i możliwość rywalizacji o piąte miejsce w całym turnieju. Tam lepszy od naszych siatkarek okazał się Asik Domaniewice, z którym miały już one okazję rywalizować w fazie eliminacyjnej (wówczas również lepszy był zespół z Domaniewic).

Mistrzostwo województwa zdobył zespół aleksandrowskiej Czwórki, który w meczu finałowym gładko pokonał Sójcze Rawa Mazowiecka. Brązowe medale powędrowały do tomaszowskiego Jokera, który okazał się lepszy od zespołu gospodyń, Lidera Konstantynów Łódzki. Trzy najlepsze zespoły zakwalifikowały się do ogólnopolskiego turnieju finałowego, który na początku lipca odbędzie się w Częstochowie.

Kinder+Sport, czwórki – turniej finałowy – Konstantynów Łódzki – 04.06.2016

1. Czwórka Aleksandrów Łódzki (awans do MP)
2. Sójcze Rawa Mazowiecka (awans do MP)
3. 13 Joker Tomaszów Mazowiecki (awans do MP)
4. Lider Konstantynów Łódzki
5. Asik Domaniewice
6. Łaskovia Łask
7. Skra Bełchatów
8. SP Dąbrowa nad Czarną (zespół nieobecny)

Łaskowianki w turnieju finałowym wystąpiły w składzie: Julia Gajda, Kaja Kosiec, Kamila Rozwalak, Alicja Jaryszek, Amelia Różańska i Martyna Kmiecik.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę