Minisiatkówka

Czwórki w półfinale Kindera

Było już o dwójkach, trójkach i młodziczkach, pora na czwórki!

Również nasze „czwóreczki”, czyli zawodniczki urodzone w 2009 roku, rozegrały w miniony weekend turniej eliminacyjny Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Kinder+Sport.

Dziewczęta obiecały przed zawodami, że będą skoncentrowane i skupione na swoich zadaniach, a stres zamienią w radość i waleczność i słowa dotrzymały. Dwa zwyciętwa (z Siatką Zgierz i UKS AS Zduńska Wola) pozwoliły im uzyskać upragniony awans do półfinału wojewódzkiego. Nasze zawodniczki uległy jedynie siatkarkom z Aleksandrowa Łódzkiego, ale w tym meczu rozegrały wiele ciekawych akcji i dzielnie walczyły o każdą piłkę. Na pochwałę zasługuje poprawa przyjęcia zagrywki i gra w obronie, w stosunku do poprzednich turniejów.

Dziewczęta w minionym tygodniu miały okazję potrenować w środę z naszymi Wicemistrzyniami Polski w kategorii młodziczek: Martyną Bulzacką, Hanią Puchałą i Roksaną Wojtasik (jak myślicie, mają już swoje idolki?), a w piątek przyszły z nimi posparować dziewczęta, które zakończyły już przygodę z siatkówką, ale nadal wspierają nas w różnych sytuacjach i kibicują koleżankom: Julka Majda, Ania Martynowska, Natalka Drewnowska i Amelka Krakowiak.

Nasz zespół w niedzielnym turnieju wystąpił w składzie: Ola Kita, Karolina Jelińska, Zuzia Drewicz, Kaja Dymińska, Zosia Jacoń i Waleria Hryhorash.

Dla Walerii, która jakiś czas temu przyjechała do Polski z Ukrainy i uczy się w szkole w Buczku był to debiut w naszych barwach. Od razu złapała dobry kontakt z dziewczętami ze swojego rocznika i wkomponowała się w zespół tak, jakby była z nami od zawsze. Jest bardzo uśmiechniętą, ambitną dziewczynką, która wspiera koleżanki nie tylko swoją grą, ale radosnym zachowaniem na boisku.

Na górę