Minisiatkówka

Czwórki awansowały do półfinału wojewódzkiego

W sobotę w Tuszynie odbył się turniej eliminacyjny wojewódzkich rozgrywek minisiatkówki Kinder + Sport w kategorii czwórek (rocznik 2003 i młodsze). Zespół Łaskovii zajął piąte miejsce w swojej grupie eliminacyjnej i awansował do turnieju półfinałowego.

Na starcie rozgrywek eliminacyjnych stanęły 24 zespoły z całego województwa. Łaskowianki trafiły do grupy D, w której ich rywalkami były: UMKS Tuszyn, Krótka Piłka II Łódź, Dargfil I Tomaszów Mazowiecki, UKS 13 Joker II Tomaszów Mazowiecki, ŁKS Siatkówka Żeńska II Łódź oraz Asik II Domaniewice.

Nasze młode siatkarki wyszły na parkiet nieco stremowane, ale czym dłużej trwał turniej tym lepiej wyglądała gra podopiecznych Mai Lipowskiej. Po trzech kolejnych porażkach na początku rywalizacji z Tuszynem, Krótką Piłką i Dargfilem, Łaskovia wygrała starcia z Jokerem i ŁKS-em, dzięki czemu zapewniła sobie piąte miejsce w grupie, które dało łaskowiankom awans do turnieju półfinałowego.

Półfinał odbędzie się w niedzielę, 15 maja. Nasze siatkarki zagrają w grupie G, w której ich przeciwniczkami będą: Dargfil I Tomaszów Mazowiecki, SP Dąbrowa nad Czarną, Skier-Vis Skierniewice oraz Włókniarz Zgierz. Awans do finału uzyskają dwa najlepsze zespoły.

Wyniki turnieju eliminacyjnego Kinder + Sport w kategorii czwórek:

Łaskovia – UMKS Tuszyn 13:21
Łaskovia – Krótka Piłka II Łódź 15:21
Łaskovia – Dargfil Tomaszów Mazowiecki 4:21
Łaskovia – UKS 13 Joker II Tomaszów Mazowiecki 21:18
Łaskovia – ŁKS Siatkówka Żeńska II Łódź 21:14
Łaskovia – Asik II Domaniewice 11:21

Tabela grupy D

  1. Dargfil Tomaszów Mazowiecki – 12 pkt
  2. Asik II Domaniewice – 11 pkt
  3. UMKS Tuszyn – 10 pkt
  4. UKS 13 Joker II Tomaszów Mazowiecki – 8 pkt
  5. Łaskovia Łask – 8 pkt
  6. ŁKS Siatkówka Żeńska II Łódź – 7 pkt
  7. Krótka Piłka II Łódź – 7 pkt

kinderwyniki4

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę