Minisiatkówka

Czwórka i 2 trójki w finale ligi mini!

Nasze czwórki jako pierwsze zameldowały się w TURNIEJU FINAŁOWYM Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego!

W rozegranym w minioną sobotę w Konstantynowie Łódzkim turnieju półfinałowym wzięło udział 12 zespołów, które walczyły o 8 przepustek do wielkiego finału.

Dziewczęta zwyciężyły 2:0 z Koroną Bełchatów i uległy w takim samym stosunku UMKS-owi Tuszyn i Volley 34 Łódź. Pozwoliło to na zajęcie trzeciego miejsca w grupie i jako zespół z drugim najlepszym bilansem spośród drużyn z trzecich miejsc łaskowianki awansowały do najlepszej ósemki rozgrywek!

W finale będziemy bronić szóstego miejsca wywalczonego w lidze mini w roczniku 2006 w ubiegłym roku w kategorii trójek.

Łaskovia w turnieju półfinałowym zagrała w składzie: Julia Bryl, Paulina Hajdo, Natalia Łuczak, Kaja Junkiewicz i Natalia Drewnowska.

Świetne wieści z Konstantynowa napłynęły do nas także w niedzielę, gdyż w drugim dniu półfinałów dwie nasze TRÓJKI z rocznika 2007 pewnie wygrały swoje grupy i również awansowały do turnieju finałowego, w którym weźmie udział 8 najlepszych zespołów rozgrywek.

Łaskovia I w składzie: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska i Amelia Piotrowicz pokonała po 2:0 ekipy: Lidera II Konstantynów Łódzki, Startu Lgota Wielka i Volley 34 Łódź.

Łaskovia II: Ania Martynowska, Maja Felczerek, Hania Puchała i Amelia Woźniak również po 2:0 zwyciężyła z Jokerem 13 Tomaszów Mazowiecki, Libero II Pajęczno i ŁKS-em Siatkówka Żeńska.

Przypomnijmy, że w roczniku 2007 w ubiegłym roku zajęliśmy pierwsze i czwarte miejsce w turnieju finałowym wojewódzkiej ligi mini. Mamy nadzieję, że również i w tym roku, w wyższej kategorii uda nam się osiągnąć równie dobre (a kto wie, może jeszcze lepsze?) wyniki.

W półfinale wzięły też udział 2 nasze DWÓJECZKI z roczników 2008 i 2009: Ola Piotrowska i Oliwia Czajka oraz Ola Kita i Zuzia Kowalewska. Dziewczęta dzielnie walczyły z rywalkami z: Łodzi, Tuszyna, Aleksandrowa Łódzkiego, Wierzchlasu i Konstantynowa Łódzkiego, ale zakończyły swój udział w rozgrywkach na fazie półfinałowej.

Wielki finał już za niespełna dwa tygodnie w łódzkiej hali MOSiR. Łącznie wystawimy w Łodzi 3 zespoły: 2 trójki i 1 czwórkę!