II liga

AZS LSW zbyt silny, pierwsza porażka łaskowianek

Niestety siatkarkom ŁMLKS nie udało się zdobyć choćby punktu w wyjazdowym meczu z AZS LSW Warszawa. Stołeczne siatkarki okazały się zdecydowanie lepsze od naszej drużyny i wygrały w trzech krótkich setach, tym samym kończąc zwycięską passę łaskowianek. Dzięki tej wygranej warszawianki objęły prowadzenie w grupie 3 II ligi.

Nasz zespół pojechał na mecz osłabiony brakiem Marty Jaszczuk i Justyny Klimczak. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych Bogdana Lipowskiego. ŁMLKS prowadził w pierwszym secie nawet 8:3, niestety przy zagrywce Katarzyny Dąbrowskiej nasze siatkarki straciły… 10 punktów z rzędu. Gospodynie tak wypracowanej przewagi nie oddały już do końca seta, grając bardzo dobrze w przyjęciu i pewnie wykorzystując liczne kontry, które mogły wyprowadzać dzięki dobrej grze w obronie.

W secie drugim wyrównana walka trwała tylko do stanu 9:9. Później LSW ponownie odskoczyło na kilka punktów, zwyciężając w tej partii do 16.

Set trzeci również rozpoczął się po myśli siatkarek z Warszawy, które zbudowały kilkupunktową przewagę przy zagrywce Marty Bronisz. Zawodniczki AZS przewyższały nasz zespół w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i w tej partii również zwyciężyły gładko 25:14, a w całym meczu 3:0.

Był to zdecydowanie najsłabszy mecz naszych siatkarek w tym sezonie. Zawodniczki ŁMLKS nie potrafiły znaleźć recepty na skuteczną grę gospodyń, a same miały problemy z wyprowadzaniem punktowych akcji. Z kolei zespół AZS LSW zaprezentował się w tym spotkaniu bardzo dobrze i pokazał, że w tegorocznych rozgrywkach może namieszać w ligowej tabeli. Miejmy nadzieję, że nasze siatkarki nie będą rozpamiętywać porażki z warszawiankami i w kolejnym meczu ponownie pokuszą się o zdobycz punktową. Tym razem przeciwniczkami łaskowianek będzie beniaminek rozgrywek, zespół MMKS Łęczyca.

AZS LSW Warszawa – ŁMLKS Łask 3:0
(25:14, 25:16, 25:14)

Składy zespołów:

AZS LSW: Grzanka, Bronisz, Tokarska, Staszewska, Furdal, Dąbrowska, Wardecka (libero) oraz Marchewka, Węgiełek, Ilewicz, Woźniak

ŁMLKS: Koperek, Nowicka, Sobczak, Zagojska, Czubak, Stasiak, Gluba (libero) oraz Dębowska, Raczyńska, Rogala

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę