Juniorki

7 miejsce łaskowianek w półfinale MP juniorek

Alicja Jaryszek i Paulina Olszacka na 7. miejscu zakończyły turniej półfinałowy Mistrzostw Polski juniorek rozegrany w Łasku w dniach 26-27 czerwca. Ala i Paulina, choć rywalizowały w gronie nawet o 5 lat starszych koleżanek odniosły dwa zwycięstwa i swój występ na pewno mogą zaliczyć na bardzo duży plus.

W pierwszym spotkaniu łaskowianki pokonały po tie-breaku parę Weronika Pokój/Aleksandra Bazan reprezentującą Vega MOSiR Stalowa Wola. Pierwsza partia zakończyła się gładką wygraną stalowowolanek, które prowadziły również w secie drugim i to już 9:3. Młodym siatkarkom Łaskovii udało się zniwelować straty i doprowadzić do gry na przewagi w końcówce, co w efekcie doprowadziło do ich wygranej w tej odsłonie 24:22 i wyrównania. W tie-breaku Ala i Paulina wygrały 15:9 i w całym meczu 2:1.

W drugim spotkaniu łaskowianki uległy 0:2 drużynie TPS Lublin Dominika Miazga/Dominika Wawerska.

W trzecim starciu, którego stawką był awans do najlepszej ósemki turnieju Ala i Paulina ponownie zmierzyły się z parą Vega MOSiR Stalowa Wola. Tym razem ich rywalkami były Katarzyna Dąbrowicz i Oliwia Tarnawska. Łaskowianki zwyciężyły w tym spotkaniu 2:0, prowadząc w obu setach praktycznie od początku do końca.

W swoim, jak się okazało ostatnim meczu turnieju nasze siatkarki uległy Zofii Człowiek i Dominice Krakowczyk z UKS Źródełko Katowice.

Ostatecznie pierwsze cztery miejsca w turnieju półfinałowym zajęły i awans do turnieju finałowego wywalczyły następujące zespoły:

  1. Zuzanna Bielak, Patrycja Wawerska (TPS Lublin)
  2. Oliwia Laszczyk, Adrianna Domańska (ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź)
  3. Dominika Miazga, Dominika Wawerska (TPS Lublin)
  4. Dominika Kołodziejczyk, Anna Tagowska (MUKS ABiS SP 64 Łódź)

Gratulujemy finalistkom i życzymy powodzenia w wielkim finale!

Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w turnieju, mamy nadzieję, że mimo kapryśnej aury miło spędziliście czas w Łasku.

Na górę