Młodziczki

5 łaskowianek wśród “Nadziei Olimpijskich”

Podczas długiego majowego weekendu w Rzeszowie odbył się Regionalny Turniej Nadziei Olimpijskich. W zawodach brały udział reprezentacje wojewódzkie młodziczek z województw: łódzkiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Dziewczęta walczyły o zwycięstwo w całym turnieju oraz powołanie do 14-osobowej reprezentacji regionu Południe na Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich, który pod koniec maja odbędzie się w Szczyrku.

W 12-osobowej reprezentacji województwa łódzkiego znalazło się aż 5 zawodniczek Łaskovii. Były to: Martyna Bulzacka (kapitan reprezentacji), Karolina Kulczyńska, Paulina Fister, Hania Puchała i Julia Bryl. W kadrze znalazły się także: Maja Grabarczyk, Maja Madej i Patrycja Przybylska (UMKS Tuszyn), Ola Matusiak i Olga Rasała (ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź), Agnieszka Śmieszek (Skier-Vis Skierniewice) i Marcelina Kułak (Libero Pajęczno).

Już samo znalezienie się w gronie 12 zawodniczek uczestniczących w turnieju było dużym sukcesem. Dziewczęta zostały bowiem wyselekcjonowane z ponad 30-osobowej grupy, która od lutego brała udział w konsultacjach odbywających się na obiektach Zespołu Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie k. Łasku. Łącznie zorganizowane zostały 3 takie konsultacje.

Ostatecznie łódzka ekipa uplasowała się w rzeszowskim turnieju na drugiej pozycji po wygranych pierwszego dnia spotkaniach z województwami: podkarpackim (3:1) i świętokrzyskim (3:0) i porażce w decydującym, rozegranym drugiego dnia zawodów meczu z województwem małopolskim (1:3).

Ogromne wyróżnienie spotkało Hanię Puchałę. Nasza zawodniczka znalazła się bowiem w 14-osobowej reprezentacji regionu Południe na Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich. Podobne wyróżnienie spotkało też Olgę Rasałę (ŁKS) i Agnieszkę Śmieszek (Skier-Vis).

Wielkie brawa dla całej ekipy!

Warto dodać, że w tym roku reprezentację wojewódzką poprowadził trener naszego klubu, Filip Lipowski. Drugim trenerem zespołu był Marcin Sapiński z UKS Volley 34 Łódź. Podczas zgrupowań kadry przed turniejem pomocą służył także trener Adrian Michalik z UMKS-u Tuszyn. Wyjazd nadzorował koordynator wojewódzki dziewczęcych Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Pan Zdzisław Olejnik.

Na górę