Minisiatkówka

3 zespoły w wielkim finale ligi mini!

W niedzielę w Konstantynowie Łódzkim odbył się ostatni turniej fazy zasadniczej ligi minisiatkówki województwa łódzkiego 2018. W zawodach w ramach strefy “Łódź 2” wzięło udział niemal 30 dziewczynek reprezentujących Łaskovię, które rywalizowały w kategoriach dwójek i trójek.

Awans do finału już wcześniej zapewniły sobie Łaskovia I (Martyna Bulzacka i Martyna Michalak) i Łaskovia II (Ania Martynowska i Karolina Kulczyńska), które rywalizowały w najwyższej grupie w kategorii dwójek (rocznik 2007 i młodsze). Ania i Karolina w swoim pierwszym spotkaniu pokonały UKS Ozorków, a w drugim meczu zmierzyły się z klubowymi koleżankami. Na początku spotkania zapachniało niespodzianką, ponieważ w pierwszym secie lepsza okazała się Łaskovia II, a dla Martynek była to pierwsza stracona partiach w tegorocznych rozgrywkach, ale w kolejnych dwóch odsłonach zwyciężyła już Łaskovia I. W pozostałych spotkaniach dziewczęta okazały się lepsze od rywalek z Konstantynowa Łódzkiego i Ozorkowa, po raz trzeci z rzędu zajęły 2 pierwsze miejsca w grupie i przypieczętowały awans do finału wojewódzkiego, w którym zagra też Lider II Konstantynów Łódzki.

Martyna Bulzacka i Martyna Michalak nie przegrały żadnego meczu w rundzie zasadniczej i pewnie awansowały do finału ligi wojewódzkiej w kategorii dwójek!

Tabela grupy E – dwójki

1. Łaskovia I Łask – 129:55
2. Łaskovia II Łask – 124:110
3. Lider II Konstantynów Łódzki – 108:100
4. Lider I Konstantynów Łódzki – 80:107
5. UKS Ozorków – 51:120

W grupie F (drugiej pod względem siły zespołów) III miejsce zajęła Łaskovia III w składzie Amelia Piotrowicz i Maja Felczerek. Dziewczęta wygrały co prawda tylko jedno z pięciu spotkań, ale dzięki dobrej postawie w przegranych meczach wyprzedziły 2 zespoły lepszym stosunkiem setów.

Tabela grupy F – dwójki

1. Volley Kids III Łódź – 120:67
2. Lider III Konstantynów Łódzki – 123:109
3. Łaskovia III Łask – 104:122
4. SP 4 II Łódź – 95:123
5. MMKS I Łęczyca – 92:112

W grupie G rywalizowały Łaskovia IV (Zuzia Zydorek, Zuzia Młynarczyk i Aurelia Chełmik) oraz Łaskovia V (Kiara Palinceusz i Zuzia Kowalewska), które wygrały po jednym meczu i zakończyły rywalizację odpowiednio na piątym i czwartym miejscu.

Tabela grupy G – dwójki

1. MMKS II Łęczyca – 130:90
2. Lider V Konstantynów Łódzki – 113:80
3. SP 4 I Łódź – 134:137
4. Łaskovia V Łask – 102:132
5. Łaskovia IV Łask – 96:136

Również po jednym spotkaniu wygrały Łaskovia VI (Ada Piech, Hania Michalak i Ania Mirowska) oraz Łaskovia VII (Blanka Pałuszyńska, Zuzia Przychodzka i Maja Kowalczyk), które rywalizowały w grupie H.

Tabela grupy H – dwójki

1. Volley Kids II Łódź
2. Lider VI Konstantynów Łódzki
3. Lider IV Konstantynów Łódzki
4. Łaskovia VI Łask
5. Łaskovia VII Łask

Ostateczna klasyfikacja dwójek – strefa “Łódź 2”:

1. Łaskovia I Łask – 66 pkt – awans do finału
2. Łaskovia II Łask – 63 pkt – awans do finału
3. Lider II Konstantynów Łódzki – 60 pkt – awans do finału

12. Łaskovia III Łask – 34 pkt
14. Łaskovia IV Łask – 26 pkt
16. Łaskovia V Łask – 22 pkt
21. Łaskovia VI Łask – 9 pkt
22. Łaskovia VII Łask – 5 pkt
23. Łaskovia VIII Łask – 2 pkt

W rywalizacji dwójek w strefie “Łódź 2” brało udział 25 zespołów, w sumie do ligi wojewódzkiej zgłoszone zostały 92 zespoły.

Ania Martynowska i Karolina Kulczyńska z drugiej pozycji w strefie “Łódź 2” awansowały do finału w dwójkach!

W trójkach (rocznik 2006) awans do finału wojewódzkiego wywalczyła Łaskovia I: Julia Majda, Kaja Junkiewicz i Paulina Hajdo, które w niedzielę uległy jedynie niepokonanemu w całych rozgrywkach Liderowi Konstantynów Łódzki. W pozostałych spotkaniach dziewczęta zwyciężyły z UKS I i II Ozorków oraz z Łaskovią III (Oliwia Gajda, Agata Ochocka i Alicja Hajdukiewicz), która zakończyła rywalizację na 5 miejscu w najsilniejszej grupie C. W grupie D I miejsce zajęła Łaskovia II (Natalia Łuczak, Hania Czerwińska i Natalia Drewnowska), która pokonała Volley Kids I Łódź i MMKS Łęczyca.

Tabela grupy C – trójki

1. Lider Konstantynów Łódzki – 120:39
2. Łaskovia I Łask – 114:100
3. UKS I Ozorków – 95:81
4. UKS II Ozorków – 70:112
5. Łaskovia III Łask – 56:116

Tabela grupy D – trójki

1. Łaskovia II Łask – 68:51
2. Volley Kids I Łódź – 57:49
3. MMKS Łęczyca – 56:71

Ostateczna klasyfikacja trójek – strefa “Łódź 2”:

1. Lider Konstantynów Łódzki – 23 pkt – awans do finału
2. Łaskovia I Łask – 20 pkt – awans do finału

5. Łaskovia III Łask – 10 pkt
6. Łaskovia II Łask – 8 pkt

W rywalizacji brało udział 10 zespołów, w sumie do ligi wojewódzkiej zgłoszonych zostało 37 zespołów.

Julia Majda, Paulina Hajdo i Kaja Junkiewicz zagrają w i finale ligi wojewódzkiej w kategorii trójek!

Finał wojewódzki odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Łodzi. Zagra w nim 12 zespołów w kategorii dwójek, 8 zespołów w trójkach i 8 w czwórkach. Nasze drużyny poznały już grupowe rywalki:

Dwójki – grupa B: Łaskovia I Łask, 13 Joker II Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki, AS Skra II Bełchatów
Dwójki – grupa C: 13 Joker I Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki, Łaskovia II Łask, SP 56 I Łódź
Trójki – grupa A: Siatka I Zgierz, PSP I Lgota Wielka, Łaskovia I Łask, UMKS II Tuszyn

Na górę